صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

استاد دانشگاه و رزمنده 8سال دفاع مقدس:
رسالت کنونی بسیج مبارزه فرهنگی است
5. آذر 1396 - 10:15
کد مطلب: 71986
رزمنده و یادگار 8سال دفاع مقدس صبح امروز در تجمع بسیجیان شهرستان بهمئی با برشمردن ویژگی های بسیجیان واقعی به بیان ارزش و جایگاه بسیج در تداوم انقلاب پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛رزمنده و یادگار 8سال دفاع مقدس صبح امروز در تجمع بسیجیان شهرستان بهمئی با برشمردن ویژگی های بسیجیان واقعی به بیان ارزش و جایگاه بسیج در تداوم انقلاب پرداخت.

سید نورمحمد حسینی ابتدا با اشاره به روحیه و تفکر بسیجی در بین مردم بهمئی، گفت: قتل عام مردم شریف و نجیب بهمئی توسط سربازان رژیم پهلوی به عنوان سند سیاه این رژیم در تاریخ ثبت شده است.
وی گفت: خصلت این سیستم سیاسی فاسد همین قتل و ستم هایی بود که مردم به خصوص عشایر تحمیل می شد و این مردم غیور بهمئی بودند که زیر بار ظلم رژیم پهلوی نمی رفتند.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: انقلاب در سال 57پیروز شد ؛لازمه تداوم این پیروزی حضور مردم بود، به همین دلیل در تفکر رهبران انقلاب بحث پیدایش بسیج شکل گرفت و در همان اول انقلاب برای اولین بار پدیده بسیج ملی در راس برنامه های کشوری شکل گرفت.
امام راحل در سال 58 و قبل از شروع جنگ تحمیلی به خاطر لشگرکشی آمریکا و فشار به ایران دستور تشکیل بسیج مردمی را صادر کرد.
یاد دارم در اول انقلاب که جنگ آغاز شده بود، تلویزیون ایران روزی 4بار تیزر تبلیغاتی از همین عشایر بهمئی که ظاهرا در خاکریزهای جنوب در جنگ تحمیلی حضور داشتند، پخش می کرد که با لباس محلی و تفنگ برنو حضور داشتند و 9ماه بعد از حضورهای داوطلبانه و خودجوش مردم، بسیج توسط سپاه پاسداران سامان یافت.
اعزام گسترده عشایر غیور کهگیلویه و بویراحمد به خصوص عشایر بهمئی باعث  شد جنگ به نفع ایران برگردد ؛آمریکا و ایادی استکبار با تمام تشکیلات پوسیده خود علیه ما به میدان آمدند اما جنگ با تفکر بسیجی 8سال مدیریت شد و پوزه دشمنان به خاک مالیده شد.
اگر رسالت بسیج در زمان جنگ تحمیلی برداشتن اسلحه بود، در حال حاضر رسالت بسیجیان قلم، حضور در فضاهای مجازی،  مبارزات فرهنگی و جواب دادن یاوه گویی کسانی است که مردم را نسبت به نظام دلسرد و نا امید کرده و تهاجم فرهنگی به خورد ملت می دهند.
برای حفظ روحیه بسیجی باید خصلت های بسیج را به ذهن بسپاریم و به قلب وارد کنیم.
خصلت اول بسیجی مذهبی بودن است  اما نه مذهبی که شیعه انگلیسی و برداشت های دیگر از اسلام باشد بلکه اسلام ناب محمدی که از اندیشه امام راحل(ره)، آیت الله طباطبایی و شهید مطهری سرچشمه می گیرد و ریشه در قرآن دارد.
بسیجی جامی اسلامی است که مردم مدار و حامی انسانیت باشد.
ویژگی دوم بسیجی واقعی ولایتمداری است ؛بدون فرمانده عمل نمی کنیم، مطیع هستیم، مطیعی که مغز داریم و عاقلانه پیروی می کنیم.
ما پیرو آن ولی هستیم که شعار و حرفهایش در میان روشنفکران دنیا جایگاه دارد ؛دشمن ترین دشمنان انقلاب نتوانستند نقطه ضعفی از ایشان پیدا می کنند.
ویژگی سوم بسیجی این است که طرفدار عدالت است ؛هر زمان و هر مکان که بوی کثیف اختلاس ، دزدی و دیگر مشکلات می آید، بدانید از فرهنگ بسیجی فاصله گرفتیم.
امکان ندارد بحث اختلاس در جایی مطرح شود و بسیجی دفاع کند ؛ما باید پرچم عدالت خواهی را به امام زمان بسپاریم .
روحیه شهادت طلبی از دیگر خصلت های بسیجیان است ؛بسیجیان ما با دستان خالی در مقابل دشمنان با چنگ و دندان مسلح بعثی و ایادی استکبار ایستادند.
ما در اقصی نقاط جهان هواداری طرفدار داریم،که این رویش را شجره طیبه بسیج به جهان معرفی کرد.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها