صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

3. آذر 1396 - 13:21
کد مطلب: 71979
امام جمعه شهر لیکک شرط تحقق عدالت در جامعه را گماشتن مسئولانی با تفکر بسیجی و ولایی دانست.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تبریک بمناسبت سالروز آغاز امامت امام عصر(عج) و تسلیت بمناسبت شهادت امام حسن عسکری، بر لزوم ترویج اندیشه های مهدوی و تلاش برای زمینه سازی ظهور تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به راهکارهای زمینه سازی ظهور گفت: انسان باید در حد از دست دادن جان به ولی خود اشتیاق داشته باشد ؛ باید همه سوخته دلی، شوق و طلب خود را از عمق وجود نسبت به امام زمان(عج) داشته باشیم.

افروغی افزود:در نامه های امام زمان(عج)  به شیخ مفید نمونه های زیادی از وظایف ما در زمان غیبت آمده است، برای نمونه جلوگیری از عهد شکنی در پیمان های فردی و اجتماعی در مضمون این نامه ها آمده است.

وی در ادامه گفت: فرهنگ وقف از بهترین مصداق های احسان و نیکوکاری در حوزه اجتماعی است که در شهرستان ما تعطیل است.

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز تصریح کرد:هم در رژیم صهیونیستی و هم در انگلیس دانشگاه شیعه شناسی وجود دارد اما در ایران نداریم.

وی افزود: در مقاله ای خواندم جوانانی هستند که روزانه 17ساعت مطالعه دارند و کلیه حوادث و احادیث مربوط به امام زمان(عج) را تجزیه و تحلیل می کنند و با این یافته ها به مبارزه با امام زمان می آیند.

افزوغی گفت: ما باید غیرت داشته باشیم و در این زمینه بیشتر کار کنیم ؛خیلی سخت است که دانشجوی ما در شناخت علائم ظهور در سطح ابتدایی هم مشکل دارد.

وی گفت:باید نام و یاد امام زمان(عج) در جامعه ترویج یابد.

افروغی مهمترین شرط زمینه سازی ظهور را عدالت دانست و افزود:شرط تحقق عدالت واگذاری پستها به افراد عادل،پاکدست و شایسته است.

وی خاطر نشان کرد:گرانفروشی،تفاوت قیمت،عدم رعایت قوانین و بیشتر مشکلات اجتماعی به بی عدالتی و  دست ناپاکی مسئولان بر می گردد.

امام جمعه شهر لیکک با تبریک هفته بسیج افزود:گماشتن افراد غیر پاکدست در مناصب و پست ها مبارزه با امام زمان است ؛مدیران کلی داریم که کارشان پیمانکاری است، این یعنی خیانت.

افروغی شرط مبارزه با بی عدالتی را وجود تفکر بسیجی ، ولایی و انقلابی دانست.

وی گفت: اگر ایران خودرو یک سیستم آدم کش شده است به این دلیل است که در مدیریت آن  تفکر بسیجی و ولایی وجود ندارد ؛سیستم ایمنی موشک چندین برابر سیستم خودرو پیچیده است اما تهرانی مقدم ها با تفکر ولایی و بسیجی در گمنامی به آن دست یافتند .

امام جمعه شهر لیکک با تبریک پیروزی جبهه های مقاومت و سردار سلیمانی بر داعش، گفت: برچیده شدن بساط داعش به برکت تفکر بسیجی بود، در هر سیستمی تفکر بسیجی حاکم شد آن سیستم موفق است.

افروغی در پایان گفت: هر کس در هر لباس و مقامی است باید برای مبارزه با بی عدالتی و اختلاس تلاش کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها