بیمه پاسارگاد
صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

31. مرداد 1396 - 20:50
کد مطلب: 71845
رئیس سابق اداره میراث فرهنگی بهمئی با اشاره با تعامل سازنده خود با سایر نهادها در بهمئی، گفت: بهمئی در این چند سال در حوزه زیرساخت های گردشگری پیشرفت مناسبی داشت.

به گزراش پایگاه خبری آوای ماغر، مدیر سابق اداره میراث فرهنگی بهمئی در مراسم تکریم خود با تقدیر از حضور کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گفت: توسعه زیر ساخت های گردشگری شهرستان بهمئی از دولت نهم آغاز شد که از همان ابتدا بنده در بهمئی حضور داشتم و با کمک همکاران در این راستا عملکرد خوبی داشتیم.

اسفندیار اباب افزود: هدف اصلی سازمان در حوزه میراث فرهنگی ،حفظ اشیاء وآثار تاریخی بود که در این زمینه اقداماتی از جمله تعیین حریم 40اثر تاریخی از 72اثر شهرستان، نصب تابلوهای راهنمایی و خوش آمد گویی، مرمت نقوش برجسته تنگ سروک و جاده سنگ فرش این منطقه صورت گرفت.

وی گفت:یکی از نقوش برجسته تنگ سروک برای جلوگیری از دستبرد سارقین بر روی چهار چرخ نصب و در اداره نگهداری می شود.

اباب خاطرنشان کرد:ایجاد شبستان در جوار امامزاده بابا احمد(ع) و آغاز مرمت این امامزاده، مستند سازی میراث های معنوی، تشکیل پرونده و تلاش برای ثبت جهانی تنگ سروک و حفاظت شبانه روزی از آثار باستانی شهرستان با همکاری نیروی انتظامی از دیگر خدمات این اداره در زمان مدیریت بنده بود.

وی گفت: در حوزه صنایع دستی که هدف سازمان آموزش و ترویج صنایع دستی، در شهرک ولیعصر و روستاهای سرآسیاب، سیاه شیر، گچ بلند، دوپرنظری و سید صفی دوره آموزشی صنایع دستی برگزار شد که بعد از اتمام دوره برای شرکت کنندگان گواهینامه معتبر صادر شد.

اباب افزود:اعطای تسهیلات کارگاهی به 7نفر و به هر کارگاه مبلغ 30میلیون تومان و تسهیلات مشاغل خانگی به 50نفر صورت گرفت و 18نفر هم در سال جدید برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به صندوق معرفی شدند.

وی گفت:در بخش بیمه افرادی که در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند، ما 9 نفر را بیمه کردیم و امسال هم 20نفر برای بهره مندی از خدمات بیمه تامین اجتماعی معرفی شدند.

اباب در ادامه افزود:در حوزه گردشگری که هدف سازمان توسعه صنعت گردشگری است، برگزاری جشن های عیدانه، برپایی مرکز اطلاع رسانی در ورودی شهر به صورت سالانه و مراسم استقبال از مهمانان نوروزی، آبرسانی به اردوگاه ها، احداث 12آلاچیق و چند سکوی نشیمن از مهم ترین خدمات این اداره بود.

مدیر سابق اداره میراث فرهنگی بهمئی مهمترین عملکرد خود را تعامل سازنده با تمامی ادارات شهرستان دانست و گفت:از کلیه مدیران و مسئولان شهرستانی که از ابتدای خدمت بنده تاکنون با اداره میراث فرهنگی بهمئی همکاری و تعامل داشتند تقدیر و تشکر می کنم و از همه مردم خونگرم، ولایی و شهید پرور شهرستان بهمئی طلب حلالیت دارم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها