صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

25. مرداد 1396 - 0:30
کد مطلب: 71832
بعد از قطعی چندین ساعته برق شهرستان بهمئی و اختلال زیاد در تابستان امسال،مردم از وضعیت نابسامان و ناپایدار برق شهرستان انتقاد کردند.

به گزراش پایگاه خبری آوای ماغر، بعد از قطعی و اختلال شبکه برق شهرستان بهمئی در ماه های اخیر، قطع چندین ساعته برق شهرستان در شب و روز گذشته و تماس های مکرر شهروندان بهمئی مبنی بر ارائه گزارش مردمی در این راستا، به همراه خبرنگار صدا و سیما سراغ شهروندان رفتیم تا نظرات، انتقادات و پیشنهادهای مردم را در این زمینه به مسئولان استانی و شهرستانی گوشزد کنیم.

فردایی، یکی از شهروندان بهمئی با انتقاد از نابسامانی برق در شهرستان گفت:چندین سال است که به مسئولان هشدار می دهیم، برق شهرستان ضعیف است و این ظلم به مردم است .

وی با اشاره به قطعی برق و خاموشی کامل شهرستان در شب گذشته، گفت:شب گذشته به خاطر نبود برق، در کنار فشارهای جسمی و روحی که به مردم وارد شد، خسارتهایی به مغازه داران به خصوص در بخش مواد غذایی وارد شد.

چک نژاد در این باره با اشاره به گرمای شدید و طاقت فرسای شب گذشته در کنار خاموشی مطلق شهر لیکک، گفت: هر کس ماشین داشت از شهر خارج شد یا به سمت ماغر رفت و به کوهستان پناه برد یا به سمت بهبهان اما عده ای که وسلیه نقلیه نداشتند، به سختی شب را تا بامداد بیدار بودند.

خندان، شهروند دیگر بهمئی در این زمینه گفت:با توجه به اینکه شهرستان بهمئی جزو گرم ترین نقاط کشور است و با وجود این همه اختلال و نوسان در شبکه برق ما، مشکلات زیادی برای شهروندان به وجود آمده است.

وی با بیان این که وسایل ارتباطی بهمئی همه به برق وابسته هستند، افزود: در روزهایی که دانش آموزان کنکوری انتخاب رشته دارند تمام خطوط اینترنت و مخابراتی شهرستان با نبود برق قطع می شود.

خندان ادامه داد:دیشب که نزدیک به 8 ساعت قطعی برق داشتیم مشکلات زیادی برای مردم به خصوص کودکان، سالمندان و بیماران به وجود آمد که مسئولان باید مسئولیت پذیر باشند و اجازه تکرار این همه خاموشی را ندهند.

وی گفت:به ما می گویند برای اینکه برق خانوارها تامین شود باید برق روشنایی کوچه ها و معابر را خاموش کنید، این درست نیست و ما نسبت به کمبود برق در بهمئی از مسئولان استانی گلایه مندیم.

داستان، دیگر شهروندان بهمئی با انتقاد از اختلال زیاد در شبکه برق شهرستان، گفت:بنده کشاورز هستم و دو ماهی یکبار پمپ آبیاری مزرعه ام بر اثر این نوسانات می سوزد.

وی افزود:بعد از قطعی برق در شب گذشته در شهرستان،بچه چند ماهه داشتم که مجبور شدیم کولر ماشین را روشن کنیم و تا بامداد در ماشین بخوابیم، اما کسانی که ماشین نداشتند باید چه کار می کردند.

شهروند مغازه دار بهمئی در این زمینه گفت: بنده بازاری هستم، دیشب خسارت زیادی به مغازه داران به خصوص بخش میوه و لبنیات وارد شد.

وی گفت: مدتی بعد از قطعی برق، آب شهرلیکک هم قطع می شود، آبی که در شب جیره بندی است و می بنیم همیشه قسمتی از شهر در ساعاتی از شب آب ندارند.

این بازاری بهمئی گفت: ما منکر خدمات مسئولان نیستم اما شهری با این همه جمعیت که مرکز یک شهرستان است، باید بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در زمینه مشکلات برق تا زمانی که ایستگاه اصلی برق شهرستان راه اندازی نشود، این مشکلات وجود دارد.

محرابی دیگر شهروند بهمئی گفت:چرا یک شهرستان 40هزار نفری ایستگاه برق مستقل نداشته باشد؟شورای جدید به عنوان نمایندگان منتخب مردم همانطور که برای کسب رای خانه به خانه می گشتند، الان هم برای رفع مشکلات مردم باید تلاش شبانه روزی داشته باشند.

ولی پور، دیگر شهروند بهمئی با اشاره به اینکه چند ماه گذشته بیشتر دستگاه های برقی خانه اش بر اثر نوسانات شدید برق سوخت، گفت: در نوسانات و قطعی اخیر هم کولر گازی بنده سوخت اما کسی پاسخگو نیست.

وی در حالی که فیوزهای سوخته و قبض برق منزلش را در دست داشت، گفت:مسئولان باید تکلیف خود را با مردم مشخص کنند، حدود 4بار است که فیوز 32آمپر جنب کنتور خانه من سوخت این در حالی است که سیم کشی ساختمان ما بر اساس استانداردهای جدید می باشد.

ولی پور با گلایه از وجود تبصره و بندهای عجیب و غریب در قبض های برق، گفت: در حال حاضر بندی در قبض به نام عوارض برق رسانی وجود دارد که 10درصد مبلغ قابل پرداخت است ؛ بنده چند سال در استان خوزستان زندگی کردم اما هیچگاه میزان قبوض پرداختی سالانه 200هزار تومان نشد اما در لیکک ماهی بالاتر از 100هزار تومان قبض صادر می شود.

فرماندار بهمئی در مصاحبه با خبرنگاران با عذرخواهی از مردم بهمئی، دلیل قطعی برق شهرستان بهمئی را در شب و روز گذشته، اختلال از شهرستان امیدیه عنوان کرد و گفت: تلاش تیم مشترک اتفاقات اداره برق شهرستان های شهرستان امیدیه، آغاجاری، بهبهان و بهمئی برای عیب یابی از ابتدای قطعی برق آغاز شد تا سرانجام بامداد گذشته مشکل برطرف شد.

علی اکبر فرهنگی نسب با اشاره به اینکه برق شهرستان بهمئی زیر مجموعه برق خوزستان است، افزود:امیدواریم بتوانیم با پیگیری های لازم یک تصمیم گیری کلان برای حل این مشکل داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

باسلام.چراماهمیشه قطعی برق وآب رادرشهرستان بهمئی داریم؟واقعا"چرا؟؟؟؟؟؟؟ بااین قطعی موادغذایی یخچالی ضمن خرابی وخسارت به مغازه داربه سلامت مردم ضربه میزنه همه مامشکل آقای ولی پورراداریم اصلا مادرعجبیم بااینهمه قطعی برق.آب.گاز چرافیش ها نجومی میان ووقتی مراجعه میکنیم میگن سیستم هست دست مانیست مردم راچه فرض میکنن؟؟؟؟؟؟ چندبرابرفیش برق مابایدبدیم تعمیرات وسایل برقی!! آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تاکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چراکسی چیزی نمیگه یانظارتی صورت نمیگیره؟؟؟؟چی شد؟؟؟؟؟یاهمه دستشون... ازمسئولین درراس استاندارمحترم خواهشمندیم پیگیری بفرمایند اینقدبیخیال شهرستان بهمئی نباشیدمردم شام ندارن بخورن یارانه جوابگوی هزینه برق وآب هم نیست بااین فیشهای صادره کجااااااااییدمسئولین محترم

نظرات کاربران

آخرین عناوین