بیمه پاسارگاد
صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

21. تير 1396 - 12:24
کد مطلب: 71767
بانوان شاغل در ادارات شهرستان بهمئی معتقدند که حجاب و عفاف نه تنها محدودیتی برای ورود آنها به جامعه ایجاد نمی کند، بلکه باعث ایجاد حس احترام و امنیت بیشتر آنها در ادارات می شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر،بمناسبت گرامیداشت هفته حجاب و عفاف خبرنگار ما سراغ بانوان شاغل در ادارات شهرستان رفت تا در مورد تاثیر حجاب و عفاف در محل کار با آنها گفت و گو کند.

بانوان شاغل در ادارات شهرستان بهمئی معتقدند که حجاب و عفاف نه تنها محدودیتی برای ورود آنها به جامعه ایجاد نمی کند، بلکه باعث ایجاد حس احترام و امنیت بیشتر آنها در ادارات می شود.

خانم رحیمی - کارمند اداره منابع آب شهرستان بهمئی :هفته حجاب و عفاف را به همه بانوان مسلمان تبریک عرض می کنم. ما مسلمانیم و حجاب و عفاف یک دستور قرآنی و وظیفه دینی است، به عنوان یک شاغل هیچگاه حجاب را عامل محدودیت و محرومیت در ایفای نقش خود در جامعه حس نکردم. حجاب به زنان ما عفت، به مردان ما غیرت و به جامعه ما به عنوان جامعه اسلامی، عزت می دهد.

خانم جاودان-کارمند اداره تامین اجتماعی شهرستان بهمئی: هیچگاه حجاب را محدودیت نمی دانم بلکه برای زنان یک مصونیت در برابر آسیب های اجتماعی است ؛رعایت حجاب و عفاف ضامن سلامت جامعه از منکر و فحشاست.

خانم چک نژاد-کارمند اداره فنی و حرفه ای شهرستان بهمئی:حجاب نه تنها برای ما محدودیت نیست بلکه اسلحه کارسازی است که زن می تواند با آن با تهاجم فرهنگی دشمنان مقابله کند و در کنار آن به ارزشهای انسانی و دینی خود دست یابد.هیچگاه نباید وصیت شهیدی را فراموش کنیم که خطاب به بانوان گفت: سرخی خونم را به سیاهی چادرت به امانت گذاشتم، پس امانتدار باش.

خانم شکوهی - طلبه حوزه علمیه شهرستان بهمئی :در صورتی که حجاب و عفاف در جامعه نهادینه شود، نیاز نیست این همه تاوان آسیب های اجتماعی را بدهیم ؛حجاب و عفاف سلامت و نشاط را در جامعه برقرار می کند و ولنگاری و بی حجابی به خصوص در زنان می تواند آسیب های جدی به جامعه و نهاد مقدس خانواده وارد کند. حجاب یک هدیه مقدس الهی است و باید چادر  را به عنوان حجاب برتر حفظ و به نسلهای بعد از خودمان هدیه کنیم.بندده معتقدم بانوی عفیف در جامعه خواهان مثبت زیادی دارد و بانوی بد حجاب و بی حجاب خواهان مثبت ندارد و اگر کسی به سمت یک بانوی بد حجاب برود، تنها برای سوء استفاده از اوست.

خانم خوب اندیش- رئیس حوزه مقاومت بسیج خواهران بهمئی: دشمن خوب می داند که چادر به عنوان حجاب برتر خطری بزرگ برای خنثی کردن نقشه های شیطانی آنهاست، به همین دلیل از چادر می ترسند اما ما بانوان مسلمان میدانیم حجاب واژه ایست که هر کس درکش کند، ترکش نمی کند ؛بنده معتقدم که ترویج حجاب به عنوان عاملی برای محدودیت، تهاجم فرهنگی است.

با توجه به دیدگاه های بانوان شاغل در ادارات بهمئی می توان به این نتیجه رسید که ترویج و تبلیغ حجاب و عفاف به عنوان محدودیتی برای بانوان یکی از نقشه های شیطانی دشمان در راستای تهاجم فرهنگی است و حفظ این تکلیف دینی وظیفه آحاد مردم و مسئولان در کشور است.
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین