صبح زاگرس
بیمه پاسارگاد
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

16. تير 1396 - 14:54
کد مطلب: 71758
در شرایطی شرکت نفت ما با شرکت توتال فرانسه قرارداد امضاء می کند که فرانسه هم با دادن بمب به عراق در جنگ 8 سال دفاع مقدس و هم حمایت منافقین به ما خیانت می کند و ورود آن در چنین شرایطی باج خواهی است.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر ، حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر ورود مجدد شرکت توتال فرانسه را در شرایطی که این کشور به ما خیانت می کند، نقد کرد.

وی تصریح کرد:شرکت نفت ایران قراردادهای جدیدی را تنظیم کرده است که بر اساس آنها با شرکت های مختلف خارجی قرارداد می بندد.

امام جمعه لیکک گفت: بر اساس قانون اساسی باید متن این قراردادها تحویل نمایندگان مجلس شود اما همچنان برای مردم و مجلس محرمانه هستند.

افروغی خاطرنشان کرد: قرداد 2030هم که محرمانه بود خیانت های زیادی به بار آورد، برجام محرمانه بود در حالی که قبل از آن متن آن در کشورهای خارجی افشا می شد و تنها برای ملت ایران محرمانه بود.

وی افزود:قرارداد کرسنت هم به صورت محرمانه بسته شد، اما چرا باید پرسید چرا دولت اصرار دارد که برخی قوانین و قراردادها از چشم مردم و مجلس محرمانه باشند اما دشمنان محرم آنها هستند؟

امام جمعه شهر لیکک در ادامه با اشاره به قرار داد جدید شرکت نفت ایران با شرکت توتال فرانسه، گفت: این شرکت در گذشته هم در پروژه فازهای 2و3پارس جنوبی با ایران قرارداد بست اما با معطل کردن ایران به مدت 8 سال، سرانجام زیر قرارداد زد و سرمایه های ما از بین رفت.

افروغی با اشاره به نظر منتقدین در مورد قرارداد با شرکت توتال فرانسه، گفت: در شرایطی شرکت نفت ما با این شرکت فرانسوی قرارداد امضاء می کند که فرانسه هم با دادن بمب به عراق در جنگ 8 سال دفاع مقدس و هم حمایت منافقین به ما خیانت می کند.

وی افزود:این قرارداد در فضایی بسته می شود که این کشور حیثیت ایران را به باد می دهد و نوعی باج خواهی است.

امام جمعه بهمئی با بایان اینکه این قرارداد چه فرقی با قراردادهای ایران قبل از ملی شدن صنعت نفت دارد؟ این قرارداد 20ساله بوده و تا 25سال قابل تمدید است، تصریح کرد: در این قرارداد شرکت توتال فرانسه بیش از 50درصد، شرکت چینی 30درصد و ایران 19درصد سهم دارد.

افروغی در بخش دیگری از خطبه های امروز به ارزش حجاب و عفاف اشاره کرد و برخلاف تبلیغات منفی، حجاب را برای زنان مصونیت اجتماعی دانست.

وی در پایان گفت:زنی که محجبه است از گزند انسان های آلوده در امان است و می تواند در جامعه نقش خود را به خوبی ایفا کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین