بیمه پاسارگاد
صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

13. تير 1396 - 2:46
کد مطلب: 71755
رئیس بهسازی و امور تولیدات اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با تاریخی خواندن روز تاسیس اولین شرکت تعاونی عشایری بهمئی، کلیه خدمات عمومی به عشایر را منوط به عضویت در این شرکت اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، رئیس بهسازی و امور تولیدات اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه برگزاری اولین نشست مجمع عمومی شرکت تعاونی عشایری ماغر بهمئی، از حضور پر رنگ عشایر بهمئی در این نشست تقدیر کرد.

خداعفو راشد نسب گفت:  امروز یک روز تاریخی و به یاد ماندنی برای عشایر شهرستان بهمئی به این دلیل که اولین شرکت تعاونی عشایری شهرستان با همت مدیرکل امور عشایر استان و همکاری و همدلی مسئولان امور عشایر شهرستان بهمئی و تلاش فرماندار این شهرستان تاسیس شد.

وی افزود: نشست امروز به عنوان اولین نشست مجمع عمومی عادی این شرکت بود که با انتخاب هیئت مدیره، شرکت در نوبت ثبت قرار می گیرد.

راشد نسب با بیان اینکه جامعه عشایری ما قابیلت های زیادی دارد، تصریح کرد:دام عشایرذخایر بزرگ گوشت و لبنیات کشور و فرهنگ زندگی عشایر ما یک میراث ارزشمند در نظام جمهوری اسلامی است.

وی گفت: با توجه به اهمیت بخش تعاونی، لازم بود این کار شکل بگیرد و از این تاریخ به بعد کار خدمت رسانی کالاهای اساسی  به عشایر در کنار اعطای تسهیلات بانکی قرض الحسنه اشتغال و تولید از طریق همین شرکت تعاونی می باشد.

راشد نسب با اشاره به آبرسانی به موقع به عشایر بهمئی توسط تانکر های سیار و حفر  یک حلقه چاه جهت تامین آب مناطق عشایری منطقه پشت کوه ملاطهماسب بهمئی، خدم بی منت به عشایر را  لازم و ضروری دانست.

این مسئول استانی با اشاره به تلاش اداره کل امور عشایر استان برای خروج عشایر از بن بست های ارتباطی، گفت: عشایر منطقه آب بهاره بهمئی مشکل ارتباط جاده ای داشتند که با تلاش نیروهای ما در شهرستان بهمئی راه ارتباطی آب بهاره برای اولین بار تا این منطقه عشایری احداث و بازگشایی شد.

راشد نسب افزود: هر چند بعد از انقلاب خدمات قابل توجهی به عشایر ارائه شد اما جامعه عشایری ما با وجود کمک به اقتصاد و تولید کشور، از نظر معیشتی در وضعیت خوبی قرار ندارند و زیرساختهای مناطق عشایری نامناسب است.

وی گفت: ما در نظر داریم در دولت دوازدهم خدمات بهتر و در خور شانی به عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد ارائه کنیم .

راشد نسب تصریح کرد: امیدواریم در سایه مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی به روزی برسیم که عشایر بهمئی از لحاظ معیشت،اقتصاد و سلامت سرآمد عشایر کشور باشند و این مهم زمانی محقق می شود که همه مسئولان شهرستانی و استانی با همت و همدلی برای خدمت رسانی به این قشر مولد تلاش کنند.

وی در پایان گفت: با تشکیل شرکت تعاونی عشایری ماغر بهمئی و طی مراحل قانونی آن می توانیم خدمات بهتر و گسترده تری به جامعه عشایری این شهرستان ارائه دهیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین