بیمه پاسارگاد
صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. تير 1396 - 15:43
کد مطلب: 71748
تاریخچه گروهک تروریستی منافقین به سال 44و تصمیم گیری های سه نفر که تفکرات مارکسیستی با پوسته ای از تفکرات اسلامی داشتند، بر می گردد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر،مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر ظهر امروز در مسجد صاحب الزمان شهر لیکک برگزار شد.

 

امام جمعه شهر لیکک در این مراسم با گرامیداشت شهادت مظلومانه شهید بهشتی و 72تن از یارانش، گفت:جایگاه قوه قضائیه در کشور بسیار مهم و حساس است.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:به طور کلی کار قضاوت و داوری به خاطر ماهیت آن، کاری حساس و سخت است.

 

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)، گفت: قاضيان چهار گروهند: سه گروه دوزخى‌اند و يك گروه بهشتى ؛مردى كه دانسته حكم ناحق مى دهد، دوزخى است، مردى كه ندانسته حكم ناحق دهد نيز دوزخى است.

 

افزوغی ادامه داد: مردى كه ندانسته حكم حق دهد نيز دوزخى است و مردى كه دانسته حكم به حق دهد، بهشتى است.
امام جمعه شهر لیکک با تقدیر ویژه از مسئولان و کارکنان دادگستری و قضایی شهرستان بهمئی، عملکرد آنها را در پیگیری و رسیدگی به پرورنده ها قابل قبول دانست.

 

وی در ادامه با اشاره به حادثه تروریسی بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر 1360، گفت:گروهک تروریستی منافقین پرونده عریض و طویلی دارند.

 

افروغی خاطرنشان کرد:تاریخچه این گروهک تروریستی به سال 44و تصمیم گیری های سه نفر که تفکرات مارکسیستی با پوسته ای از تفکرات اسلامی داشتند، بر می گردد.

 

امام جمعه بهمئی افزود:منافقین در دهه پنجاه تلاشهای زیادی داشتند که خودشان را به امام خمینی(ره) در نجف اشرف نزدیک کنند اما امام باهوشیاری کامل آنان را به حضور نپذیرفت.

 

افروغی گفت:این گروهک ترورسیتی در دهه 60 دست به مبارزه مسلحانه عیله نظام زد و شخصیت های بزرگی از ما را به شهادت رساندند.

 

وی خاطرنشان کرد:یکی دیگر از کارهایی این گروهک تروریستی این بود که تفکر مردم را علیه شخصیت های برجسته نظام، بدبین کنند که در این بین شهید بهشتی را بیش از بقیه شخصیت ها ترور شخصیتی کردند.

 

امام جمعه شهر لیکک با تاکید بر لزوم شناخت جریان نفاق در جامعه، گفت:ریشه کردن کردن کفر راحت تر از ریشه کنی جریان نفاق است، بنابر این باید همیشه جریان نفاق را بشناسیم و به موقع با آن مقابله کنیم.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین