صبح زاگرس
بیمه پاسارگاد
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

5. تير 1396 - 9:08
کد مطلب: 71744
امام جمعه شهر لیکک با تاکید بر لزوم وحدت در جامعه، گفت: انسان اگر از مسیر باریک ولایت خارج شود، از دین منحرف می شود.

به گزراش پایگاه خبری آوای ماغر، نماز عید سعید فطر با حضور با شکوه مردم شهرستان بهمئی به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی، در ورزشگاه شهر لیکک برگزار شد.

 

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تبریک عید فطر، مردم را به کسب رزق و روزی حلال توصیه کرد.

 

افروغی تصریح کرد:مال حلال انسان را مانند زمینی پاک می کند که قابلیت کشت هر محصولی را دارد اما دل انسان به خاطر کسب غیر حلال مانند زمین شوره زاری است که هیچ محصولی در آن کشت نمی شود.

 

وی مردم را به پرهیز از غیبت و تهمت به دیگران توصیه کرد و افزود: حرمت مومن از حرمت خانه خدا بالاتر است و ریختن آبروی مومن از زنا با محارم در مسجد الحرام  بدتر است.

 

امام جمعه شهر لیکک در ادامه بر لزوم دشمن شناسی مسلمانان تاکید کرد و گفت:دشمن درجه یک همه مسلمانان استکبار جهانی است و ایادی آنها در منطقه دشمنان درجه بعدی هستند.

 

افروغی خاطرنشان کرد:در دنیایی که امپراطوری رسانه دست هالیوود و استکبار جهانی است، مردم نباید فریب تبلیغات شیطانی این رسانه ها را بخورند.

 

وی گفت: اسلام در طول تاریخ در حال طی کردن یک مسیر باریک است که اگر انسان ذره ای از آن به خطا برود، از دین منحرف می شود و آن مسیر باریک ولایت است.

 

امام جمعه بهمئی در ادامه افزود:باید دقت کنیم که فریب تبلیغات مجازی دشمنان را نخوریم و بیشتر جکهایی که به اقوام و ادیان در این فضاها رد و بدل می شود، طرح و نقشه استکبار جهانی می باشد.

 

افروغی با اشاره به اشتباهات و خیانت های عربستان سعودی نسبت به مسلمانان، گفت:صدای شکست آل سعود و آل یهود عربی به گوش می رسد.

 

وی افزود: مردم نباید نگران گنبدهای آهنین در منطقه باشند، چند موشک سپاه پاسداران هیچ گنبد آهنینی در منطقه نمی گذارد.

 

امام جمعه شهر لیکک در پایان با تاکید بر لزوم اتحاد و همبستگی در بین مردم و مسئولان کشور، گفت:باید نظام را از درون تقویت کنیم و توصیه امام خمینی(ره) و تاکید مقام معظم رهبری بر وحدت همه احزاب و اقوام و خدمت صادقانه به مردم است.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین