صبح زاگرس
بیمه پاسارگاد
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

4. تير 1396 - 3:40
کد مطلب: 71740
پدر اولین شهید شهرستان بهمئی عصر روز شنبه درگشت.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، حاج ماندنی طاهری، پدر شهید اسفندیار طاهری عصر روز شنبه درگذشت و به فرزند شهیدش پیوست.

پیکر مرحوم حاجی ماندنی طاهری ساعت 17/30 دقیقه عصر یکشنبه از محل سه راهی سید صفی به سمت گلزار شهدای روستای اسلام آباد تشییع و در جوار فرزند شهیدش به خاک سپرده می شود.

پاسدار شهید اسفندیار طاهری اولین شهید شهرستان بهمئی در جنگ 8 سال دفاع مقدس بود.

شهید اسفندیار طاهری در سال 1339 در روستای اسلام آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان بهمئی در خانواده ای متدین ومذهبی چشم به جهان گشود.

شهید طاهری همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که در دانشگاه قبول شده بود اما تحصیلات دانشگاهی را ادامه نداد وبه عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد.

شهید بانیروهای حزب الهی و انجمن اسلامی شهرستان بهمئی فعالیت های تنگاتنگی داشت و قبل از شکل گیری انقلاب، اعلامیه های حضرت امام (ره) را در مرکز بخش (روستای کت) توزیع می کرد تا در نهایت در سال 1360 در عملیات طریق القدس و در منطقه بستان به علت اصابت ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت رسید و با مشایعت مردم و همرزمانش در استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد به خاک سپرده شد.

 بنا به گفته منسوبین مرحوم، مراسم سومین و هفتمین روز مرحوم حاج ماندنی طاهری روز یکشنبه به صرف افطار در مسجد حضرت ابوالفضل عباس"ع" روستای اسلام آباد و مجلس زنانه هم در منزل شخصی ایشان واقع در همان روستا برگزار می شود.

روستای اسلام آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان بهمئی استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد که مردم شهید پرور و ولایتمدار آن مفتخر به همجواری با آرامگاه اولین شهید شهرستان بهمئی می باشند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین