بیمه پاسارگاد
صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

به همت کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) لیکک؛
برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بهمئی
3. تير 1396 - 12:07
کد مطلب: 71739
هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بهمئی به همت کتابخانه امام خمینی(ره) شهر لیکک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، مسئول کتابخانه امام خمینی شهر لیکک گفت: در راستای سیاست ها ورسالت کتابخانه های عمومی که ومتولی امر ترویج گفتمان کتابخوانی است و برای ارتقای سطح مطالعه، این نهاد تاکنون برنامه های متعدد  و متنوعی را در دستور کار قرار داده است که جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از این برنامه هاست .

علیرضا جشنی تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی با سیره عملی والگوهای رفتاری ائمه معصومین (ع) از جمله امام رضا (ع) است که با معرفی آثار ارزشمند به تشریح وتبین این مهم می پردازد .

وی افزود: از آنجا که شهرستان بهمئی داری مردمی متمدن وبا فرهنگ وعلاقمند به حوزه کتابخوانی است، سعی کردیم با اطلاع رسانی گسترده واستفاده از ظرفیت های تبلیغاتی  ادارات ، ودستگاهها ، ابتدا تبلیغات وسیع انجام داده سپس با برپایی نمایشگاه منابع هفتمین جشنواره رضوی  با همکاری کانون پرورش فکری کودکان شهرستان، معرفی این کتب در جلسات جمع خوانی  و دیگر قالب های خلاقانه، عموم مردم رابرای شرکت در مسابقه ترغیب کنیم  که خوشبختانه در تمام رده های سنی واقشار مردمی استقبال ومشارکت چشمگیری داشتیم .

جشنی گفت :ده پویش کتابخوان مجازی از کتابهای کتابخوانی رضوی، جمع خوانی کتاب «چلچراغ شیراز»مولف دکتر جلیل عرفان منش و کتاب « بانوی ملکوت مولف علی کریمی جهرمی به مناسبت شهادت امام علی (ع) با حضور کتابدران شهرستان در کانون پرورش فکری کودکان و در جمع اعضای کارگاه شعر وتوضیح در مورد مسابقات کتابخوانی جشنواره رضوی هم داشتیم .

وی تصریح کرد: هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان به صورت مکتوب واینترنتی در حال برگزاری است که با فرا رسیدن ایام تعطیلات تابستانه دانش آموزان با استقبال خوبی از سوی آنان روبرو شده است و از طرف رئیس اداره کسانی که در معرفی کتاب در پویش مجازی شرکت کردند، جوایزی اهدا شد.

جشنی در پایان از همه همکاران خود در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) تقدیر وتشکرکرد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین