صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

23. خرداد 1396 - 12:03
کد مطلب: 71703
فرمان آتش به اختیار به جوانان فرهیخته و بصیر انقلابی فرصت می دهد تا قبل از رسیدن نسخه اداری مقابله با تهاجم فرهنگی، با تدابیر هوشمندانه خود با تمامی قوا به خنثی کردن توطئه های دشمن دست بزنند و در تصمیمات خود را در راستای تقویت بنیه فرهنگی کشور عملی کنند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر،یک فعال فرهنگی بهمئی در گفت گوی اختصاصی با خبرنگار این پایگاه خبری به تبیین فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر ایشان پرداخت.

سید فاضل موسوی تصریح کرد:بعد از بیان کلیدواژه آتش به اختیار از سوی مقام معظم رهبری برای افسران جنگ نرم، دشمنان درصددند این واژه را تحریف کنند تا نیروهای جوان انقلابی از مسیر اصلی منحرف شوند.

وی گفت: در اندیشه دشمنان ولایت در روزهای گذشته معانی انحرافی متفاوتی از این فرمان در جامعه تبلیغ می شود،  به عنوان نمونه آتش به اختیار نوعی جنگ درون حکومتی بین نیروهای انقلابی و سایر بدنه ملت است.

 موسوی افزود :یا اینکه این حرکت نیروهای انقلابی سبب ایجاد آشوب در ساختارهای رسمی کشور می‌شودکه لازم است برای توضیح این تحریفات از فرمایشات مقام معظم رهبری به چند نکته ضروری اشاره کنیم.

این فعال فرهنگی بهمئی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دستگاه‌های فرهنگی به طور کامل به وظیفه خود عمل نمی‌کنند و دشمن در بیشتر لایه‌های جامعه فعال شده است، اکنون دیگر تاثیر بخشنامه، طرح و لایحه در جامعه با تأخیر صورت می گیرد که وظیفه نیروهای انقلابی و بصیر حکم می کند در دفاع از ارزش‌ها و پاسداری از انقلاب، قبل از هر نهادی خود وارد عمل شوند.

موسوی گفت :در بیشتر اوقات  فعالیت سیستمیک و اداری دستگاه‌های دولتی مانع از شکل‌گیری و فعالیت خودجوش و انقلابی افسران جنگ نرم می‌شوند و آنها را منفعل می‌کنند، در این حالت موضوعی که انقلاب را با خطر روبه‌رو می‌کند، نوعی بی‌حسی و انتظار عمل از دستگاه‌های دولتی است.

وی ادامه داد: اما انتظار  صرف از نهادهای دولتی به خاطر شاکله و هویت اداری آنها، برای مقابله با تهاجم فرهنگی  دشمن و تقویت بنیه فرهنگی جامعه کاری اشتباه است و اینجاست که نیروهای انقلابی باید مانند سلولهای فعال ایمنی بدنه جامعه، خود در برابر تهاجم فرهنگی دشمن فعال شوند.

این آگاه به مسائل اجتماعی تصریح کرد: در آتش به اختیار افسران جنگ نرم که بیشتر در شبکه‌های اجتماعی سایبری یا حقیقی عضو هستند باید هر هنری که دارند برای مقابله با دشمنان به کار بگیرند و دشمن را در تصرف جغرافیای فکری انقلاب به تأخیر یا عقب‌نشینی وادار کنند.

موسوی با بیان اینکه روی سخن مقام معظم رهبری در فرمان آتش به اختیار با فرهیختگان، اندیشمندان و افسران با بصیرت جنگ نرم است، گفت: در اجرای فرمان آتش به اختیار نباید فریب تبلیغات سوء دشمنان را بخوریم و از این فرمان علیه نیروهای خودی استفاده کنیم و هر اندازه افسران جنگ نرم بصیرت داشته باشند، بهتر می‌توانند در آتش به اختیار، دشمنان را در رسیدن به اهداف‌شان ناکام کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین