صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

4. فروردين 1396 - 14:52
کد مطلب: 71506
امام جمعه شهر لیکک گفت: مردم عدالت را در توزیع ثروت عمومی می خواهند و تا مدیریت انقلابی و کارآمد در کشور نباشد این مهم محقق نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر،امام جمعه شهر لیکک با تبریک سال نو، به تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در پیام نوروزی و سخنرانی مشهد ایشان پرداخت.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر مشارکت عمومی مردم در انتخابات امسال تاکید داشتند.

 

افروغی افزود: تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات به این دلیل است که نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه مردم سالاری دینی است و مشارکت حداکثری مردم تقویت دو قید جمهوریت و اسلامیت نظام را در پی دارد.

 

وی گفت:مقام معظم با تاکید بر این موضوع که در انتخابات نه دخالت کرده و دخالت خواهند کرد، به تهمت هایی که عده ای به ایشان می زدند پاسخ دادند و فرمودند "اگر کسانی بخواهند در مقابل رأی ملت بایستند و با ایجاد مزاحمت، رأی مردم را بشکنند، دخالت می‌کنم و در مقابل آن‌ها خواهم ایستاد."

 

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به نامگذاری  شعار سال توسط مقام معظم رهبری  به وضعیت کنونی تولید، اشتغال و مسکن اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مردم در سه حوزه تولید، اشتغال و مسکن مشکل دارند.

 

افروغی خاطرنشان کرد: کسانی که با تسهیلات بانکی با نرخ بالا کار تولیدی راه اندازی کردند، اکنون با ورود کالاهای مشابه خارجی ورشکست شدند که این امر به اقتصاد برخی از خانواده ها هم فشار آورد.

 

وی با بیان اینکه کنترل تورم با رکود هنر نیست ، گفت: طبیعی است که با گشایش اقتصادی تورم هم افزایش یابد .

 

افروغی افزود: مردم عدالت را در توزیع ثروت عمومی می خواهند و تا مدیریت انقلابی و کارآمد در کشور نباشد این مهم محقق نمی شود.

 

امام جمعه شهر لیکک در بخشی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: مهم ترین گام در انتخابات شوراها انتخابات شایسته است اما با توجه به قوم گرایی، پیشنهاد کردم که جناح ها کاندیدای شایسته خود را معرفی کنند.

 

افروغی افزود: آسیب های انتخابات طایفه ای بیشتر از جناحی و آسیب های جناحی بیشتر از انتخاباتی است که افراد شایسته انتخاب شوند و با توجه به شرایط دشوار کنونی پیشنهاد کردم که با معرفی کاندیدای جناحی گام دوم را برداریم.

 

امام جمعه شهر لیکک در فراز پایانی خطبه های امروز با تاکید بر لزوم حفظ شان و حرمت مسئولان نظام اسلامی در تمامی سطوح، گفت: همه مردم باید حرمت و شان مسئولان را در تمامی جایگاه ها حفظ کنند اما این به معنای انتقاد نکردن نیست.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها