صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

13. بهمن 1395 - 13:07
کد مطلب: 71367
امام جمعه شهر لیکک بر لزوم توجه به آرمانهای امام راحل(ره) و تبعیت از مقام معظم رهبری تاکید کرد و نقش شعار اصلی انقلاب را در تداوم انقلاب تاثیر گذار دانست.

 به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، امام جمعه شهر لیکک در مراسم غبارروبی گلزار شهدای بهمئی با تبریک دهه فجر و  تاکید بر لزوم توجه به آرمانهای امام راحل(ره) و تبعیت از مقام معظم رهبری، نقش شعار اصلی انقلاب را در تداوم انقلاب تاثیر گذار دانست.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:انقلاب اسلامی ایران هدیه بزرگ امام راحل(ره) به ملت آزاده و سرافراز ایران و نقطه امیدی برای تمامی مسلمانان و آزادی خواهان جهان بود.

 

وی گفت:ملت ایران با تبعیت از روحانیت مبارز و انقلابی توانست رژیم هزاران ساله شاهنشاهی را سرنگون کند.

 

افروغی خاطرنشان کرد:شعار اصلی انقلاب اسلامی ایران شعار" استقلال، آزادی،جمهوری اسلامی" بود که راز پیروزی و تداوم انقلاب در همین شعار نهفته است.

 

وی افزود: در سالهای اخیر در نقاط مختلف جهان چندین انقلاب را شاهد بودیم اما به دلیل نداشتن ارکان جمهوریت، اسلامیت و رهبری دینی به نتیجه دلخواه نرسیدند.

 

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به استقلال و آزادی به عنوان یکی از مهمترین دستارودهای نظام و انقلاب، گفت: دستاورد بالاتر از اینها که به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران حاصل شد این است که ما آزادی معنوی داریم.

 

افروغی افزود: در گذشته مسلمانان و حتی پیروان سایر ادیان از بروز علائم دین خود حتی ادای اعمال عبادی مانند نماز، احساس ترس و شرم می کردند اما امروز خواندن نماز و ادای تکالیف دینی در سرزمین های غیر مسلمان توسط مسلمانان رایج شده و به آن افتخار می کنند که این آزادی معنوی را مدیون امام خمینی(ره) هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی به عنوان شعار اصلی انقلاب اسلامی ایران به صورت کامل ویژگی‌های انقلاب اسلامی و مبنای آزادی خواهی ملت ایران را به جهانیان ثابت می کند.

 

افروغی افزود :جمهوری اسلامی از ابتدای شکل گیری تاکنون کلیه روابط داخلی و خارجی خود را بر پایه همین شعار تنظیم کرده است و مصداقهای بارز تاثیر این شعار در میزان مشارکت مردم در انتخابات، آزادی تریبونها و رسانه های کشور و اقتدار بین الملیی ایران به روشنی مشخص است.

 

 امام جمعه شهرلیکک با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن شعار اصلی انقلاب، گفت: به میزانی که شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی منجر به پیروزی انقلاب ما شد، به همان میزان در تداوم انقلاب نقش دارد و وظیفه آحاد ملت ایران حفظ این شعار و عمل به آن است.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین