صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

17. دى 1395 - 13:50
کد مطلب: 71275
امام جمعه شهر لیکک با تاکید بر اینکه در شهرستان بهمئی محرومانی هستند که از گورخوابها وضعیت بدتری دارند، گفت:رسانه ها باید برای رسانه ای شدن موضوع تلاش بیشتری کنند.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی در خطبه های امروز به بحث داغ و اول فضای مجازی کشور در روزهای اخیر پرداخت و گفت: در چند روز گذشته بحثی به نام گورخواب ها مطرح شد، هر چند نباید این موضوع به این شکل رسانه ای و فراگیر می شد اما لازم است مسئولان در این زمینه پاسخگو باشند.

 

  افروغی تصریح کرد: در شهرستان بهمئی کسانی داریم که وضعشان به مراتب از گورخواب ها بدتر است.

 

وی گفت:هر چند سایت خبری و خبرنگاران صدا و سیمای شهرستان تلاشهایی در این زمینه داشتند اما تبدیل شدن این وضعیت به مسئله رسانه ای بیشتر کار می برد.

 

افروغی خاطرنشان کرد:وضعیت هایی که بنده با چشمان خودم از مردم شهرستان از روستای پهنوک گرفته تا شهر لیکک مشاهده کردم بدتر از وضعیت گورخواب هاست.

 

وی افزود: ما در شهرستان بهمئی به صورت وسیع این وضعیت را داریم ؛کمیته امداد شهرستان به خاطر محدودیت در خدمت رسانی بسیاری از محرومان شهرستان را از گردونه خدمات خود خارج می کند.

 

امام جمعه شهر لیکک در بخش دیگری از خطبه های امروز با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان بسیجی در هفته گذشته، گفت: همراهی علم با آرمانهای انقلاب است که می تواند زمینه ساز الگو سازی ایران در جهان شود.

 

افروغی افزود:آرمانهای بزرگ امام و انقلاب هم همین صدور انقلاب به سراسر جهان بود و اینکه سنگرهای جهان یکی پس از دیگری توسط اسلام فتح شود.

 

افروغی با تحلیلی از وضعیت کنونی ناامنی در کشور ترکیه، گفت: ترکیه کشوری بود که با سیاستهای غلط مسئولان خود و همدستی با غرب در سالهای اخیر نا امنی هایی در منطقه به وجود آورد .

 

وی خاطرنشان کرد:ترکیه در چاه خود کنده ای به نام داعش در حال غرق شدن است، ما از این وضعیت ناراضی هستیم  که عده ای بی گناه از مسلمانان و مسیحیان دارند به خاک و خون کشیده می شوند ،امیدواریم مسئولان ترکیه ای سر عقل بیایند.

 

خطیب جمعه شهر لیکک در ادامه با گرامیداشت سالروز قیام 19دی ماه مردم قم، گفت:بعد از شهادت مشکوک سید مصطفی خمینی(ره) مراسمات مختلفی در سراسر کشور برگزار شد  ومقاله ای با نام مستعار احمد رشیدی مطلق با دخالت و در روزنامه اطلاعات زمان شاه منتشر شد.

 

افروغی تصریح کرد: در این مقاله که بی حجابی را ترویج می داد ، به امام  توهین شد که مردم سراسر کشور به آن  واکنش نشان دادند و اولین بار مردم شهر قم در 19دی ماه سال 42به صورت گسترده به میدان آمدند که توسط رژیم شاه به خاک و خون کشیده شدند که منجر به تظاهرات بعدی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.

 

وی با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری و امام راحل ر مورد قیام 19 دی ماه مردم قم، گفت: اگر قیام 19دی ماه مردم قم نبود سرنوشت انقلاب به زودی به دست ما نمی رسید.

 

افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز به بررسی یاد مرگ و آثار آن در زندگی اشاره کرد و گفت: طبق احادیث، آیات و روایات یاد مرگ برای هر انسانی ضروری است.

 

افروغی در پایان گفت: ابن ابی الحدیدی از امام علی(ع) نقل می کند که ایشان مردم را به پیوستگی یاد مرگ توصیه فرمود و تاکید داشتند که چگونه به چیزی که یک لحظه از یاد شما غافل نمی شود ، غفلت می کنید.

 

انتها پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین