بیمه پاسارگاد
صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

3. دى 1395 - 1:14
کد مطلب: 71160
اولین موسسه داوری حقوقی شهرستان بهمئی ، با حضور رئيس دادگستری،دادستان عمومي و انقلاب و جمعی از مسئولان محلی شهرستان افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،اولین موسسه داوری حقوقی شهرستان بهمئی، با حضور رئيس دادگستری،دادستان عمومي و انقلاب و جمعی از مسئولان محلی شهرستان در شهر لیکک  افتتاح شد.

موسسه داوری حقوقی صالح گستر بهمئی، با حضور حجت الاسلام سعيدي رئيس دادگستری شهرستان بهمئی، سيف الله احمدي پور دادستان عمومي و انقلاب و جمعی از مسئولان محلی افتتاح شد.

 

رئيس دادگستری شهرستان بهمئی در این افتتاحیه گفت:این موسسه حقوقی و داوری با هدف حل و فصل دعاوی حقوقی، تنظیم و نظارت بر قراردادها و وصول مطالبات افراد افتتاح شد.

حجت الاسلام سعيدي، به اهمیت فعالیت این نوع موسسات در شهرستان بهمئي اشاره كرد و گفت: موسسات حقوقی و داوری نقش مهمی در کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضا ایفاء می‌کنند و موجب تسریع در عملكرد دادرسی و کاهش مشكلات طرفین دعاوی می‌شوند.

 

وی با اشاره به اینکه با مراجعه و مشاوره با این نوع موسسات بسیاری از مشکلات مردم، دولت و دستگاه قضایی کمتر می شود، نقش رسانه ها را در خصوص نشر ضرورت وجود این موسسات لازم و ضروی دانست.

 

سعیدی خاطرنشان کرد: فعالیت این موسسات موجب کاهش تشریفات دادرسی و كاهش آمد و رفت در مراجع قضایی می شود.

 

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان  بهمئی در اين مراسم، نظارت بر رفتار و اعمال وکلا را از وظایف کانون وکلای دادگستری دانست و گفت: در این خصوص برای نظارت بر کار وکلا، دادسرا و دادگاه انتظامی وکلا وجود دارد و از سوي ديگر کمیسیون نظارت و بازرسی در كانون هاي وكلا حضور فعال و آگاهانه دارد که به تخلفات و یا رفتار نامناسب وکلا رسیدگی می کنند.

 

در پايان اين مراسم صديقي فر كارشناس مسئول امور اجتماعي و انتخابات فرمانداري شهرستان بهمئی به عنوان مديرعامل، پیرمراد مهدوی و محمد علی ضامنی به عنوان داوران این موسسه معرفي شدند.

 

تصاویر ضمیمه خبر:

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین