صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

19. آذر 1395 - 14:40
کد مطلب: 71032
امام جمعه شهرلیکک انتخاب افراد متمایل به استکبار را گناه کبیره عنوان کرد و گفت: روی کار آمدن انسان های خبیث و متمایل به آمریکا و استکبار جهانی، ظهور امام عصر را به تاخیر می اندازد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز  با تبریک آغاز امامت امام عصر(عج) به تبیین ابعاد مهدویت و شرایط ظهور پرداخت.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:آیات متعددی در مورد اینکه عاقبت بندگان صالح خداوند زمین را به ارث می برند، وجود دارد و منظور نهایی آن حکومت امام زمان(عج) می باشد.

 

افروغی گفت:مباحث مهدویت و صحبت در این زمینه گسترده و فراگیر است ؛به عنوان نمونه بحث نوع تکنولوژی برای مقابله با استکبار جهانی، میراثهای گرانبهای انبیاء و اولیاء الهی که همگی نزد امام عصر(عج) هستند و بحث وجود یا عدم وجود شیطان بیرونی در حکومت عصر از این دست مباحث هستند.

 

وی افزود:با نگاه به احادیث، آیات و روایات الهی در زمان ظهور امام عصر تمامی استعدادهای زمین وآسمان فرصت شکوفایی می یابند، درختان و گیاهان چند برابر بار می دهند و حیوانات برکات بیشتری برای مردم دارند که همه از عوامل از بین رفتن فضاهای گناه آلود در جامعه می باشد.

 

افروغی خاطر نشان کرد:بیشتر عوارض طبیعی هم که به خاطر گناه انسان ها رخ می دهد در حکومت امام عصر(عج) رخ نمی دهد.

 

وی با اشاره به اینکه علائم و نشانه های زیادی قطعی و احتمالی ظهور وجود دارد، گفت: باید آحاد مردم زمینه را برای ظهور آخرین منجی عالم بشریت فراهم کنند و این را بدانید که امام زمان نیرو از آسمانها نمی آورد و منتظر یاران زمینی است تا تکمیل شوند.

 

خطیب جمعه بهمئی در ادامه با اشاره به روز حقوق بشر، گفت: حقوق بشری که مردم جهان آن را از سازمان حقوق بشر می شنوند شعاری بیش نیست و خود بانیان این احکام آن را نقض می کنند و تنها از این احکام برای کلاه گذاشتن بر سر کشورهای ضعیف استفاده می کنند.

 

افروغی با اشاره به دروغ محض بودن سرکوبی داعش توسط استکبار جهانی به خصوص آمریکا، گفت: به دروغ می گویند که ما داریم داعش را شکست می دهیم در صورتی که پشت پرده از آنها حمایت می کنند و نیروهای خود را از منطقه خارج نمی کنند تا حیوان های انسان صفتی را که آلت دست آنها هستند، در منطقه نگه دارند.

 

وی با تبیین حقوق بشر آمریکایی، خاطر نشان کرد: هر کس در هر مقامی که باشد و به آمریکا امیدوار باشد در اشتباه است و مردم هم باید هوشیار باشند و در همه انتخابات از ریاست جمهوری گرفته تا شورای اسلامی شهر به کسانی که به ارتباط با آمریکا تمایل دارند، رای ندهند.

 

امام جمعه بهمئی با اشاره به اینکه دست کشیدن بر سر ایتام و کمک کردن به فقرا خوب است اما اگر مردم افرادی را به کرسی قدرت برسانند که امید به ارتباط با آمریکا داشته باشند، خیانت به ایتام است و این جنس گناه ها، گناه کبیره جامعه کنونی ماست .

 

وی گفت: روی کار آمدن انسان های خبیث و متمایل به آمریکا و استکبار جهانی، ظهور امام عصر را به تاخیر می اندازد.

 

افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز به سخنان مراسم 16 آذر یکی از مسئولان نظام واکنش نشان داد و افزود: یکی از مسئولان نظام در مراسم روز دانشجو گفت که مقام معظم رهبری با جزئیات برجام هم موافق بود در صورتی که رهبر انقلاب با صراحت اعلام فرمود تنها با کلیات برجام به شرط رعایت کردن خطوط قرمز نظام موافق است و در واکنش به سخنان چنین افرادی فرمود:"اگر کسی بگوید که بنده با جزئیات برجام موافق بودم این سخن دقیقی نیست".

 

خطیب جمعه بهمئی تصریح کرد: در روزهای گذشته یک وحدت ملی بین سران قوا و مسئولان نظام اتفاق افتاد و همه یکدل و یکصدا نقض مواد برجام توسط آمریکا را محکوم کردند که لازم است وزارت امور خارجه در عرصه جهانی پیگیر حقوق ایران باشد و از 5+1 بخواهد مقابل آمریکا بایستند و در حال حاضر به دیپلماسی فعال و اقدام مطلوب تری نیازمندیم.

 

افروغی با تاکید بر پیگیری مجدد سهم نفت بهمئی، گفت: مسئولان شهرستان انگار به خاطر خدمتگزاری زیاد به مردم سرشان شلوغ است و فرصت پیگیری این موضوع را ندارند که لازم است مردم خود پیگیر این امر باشند.

 

وی در پایان بر لزوم حمایت مردم از نیروی انتظامی شهرستان جهت برقرای آرامش و امنیت تاکید کرد و گفت:در حال حاضر نیروی انتظامی شهرستان به حمایت مردم نیاز دارد، هر چند کاستی های هست اما با پشتوانه مردم این کاستی ها برطرف می شود و نیروی انتظامی هم باید با قاطعیت با مجرمین برخورد کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها