صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. آبان 1395 - 14:27
کد مطلب: 70466
امام جمعه شهر لیکک گفت: 70 جلد کتاب از اسناد جاسوسی آمریکا به دست آمد که دغدغه مقام معظم رهبری این است که این اسناد در کتابهای درسی چاپ شوند و به گوش نسل جوان رسانده شوند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر،امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز نماز جمعه با تقدیر از حضور مردم بهمئی در راهپیمایی روز 13 آبان گفت: هیمنه و هیبت استکبار جهانی در این روز شکسته شد.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:این روز تنها تسخیر یک لانه جاسوسی نبود، آنها اتاقهای فکری داشتند و تمام مکالمات درون کشور در آنجا رصد می شد.

 

وی افزود: مخابرات ما دست آنها بود،  همه اسناد و درها را قفل کرده بودند و خیلی از آنها به سختی باز می شود ؛بیشتر اسناد توسط جاسوسان با پیچیدگی بالا امحا شدند که قابل بازسازی نباشند.

 

افروغی خاطرنشان کرد: با این حال 70 جلد کتاب از اسناد جاسوسی آمریکا به دست آمد که دغدغه مقام معظم رهبری این است که این اسناد در کتابهای درسی چاپ شوند و به گوش نسل جوان رسانده شوند.

 

وی گفت:دو خطا که در حال حاضر با آن مواجه هستیم وجود دارد، یکی این که دیگر زمان سر دادن شعار مرگ بر آمریکا گذشته است ؛مگر آمریکا تغییر ماهیت داده که شعار مرگ بر آمریکا عوض شود؟

 

امام جمعه شهر لیکک افزود:آمریکا دو خاصیت دارد ؛یکی سابقه تاریخی آنها سابقه وحشیگری و خونخواری است و مورد دوم آن حیات آمریکا در جنگ افروزی در مناطق به خصوص علیه جمهوری اسلامی ایران است.

 

افروغی گفت:اتفاقات زیادی در آمریکا در حال وقوع است و گفت و گوهای دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آنها نشان از مشکلات فراوان در این کشور است که دلیل آن صرف هزینه های آن کشور در ناامن کردن دیگر مناطق جهان است.

 

وی افزود:خباثت آمریکا به خصوص در برجام برای ملت ایران آشکار شد و شعار مرگ بر آمریکا را هیچ وقت فراموش نمی کنیم و باید هر چه در توان داریم شعار مرگ بر آمریکا بدهیم.

 

افروغی تصریح کرد: بعضی ها اشتباه می کنند که با سازش با آمریکایی ها مشکلات ما حل می شود، این تفکر توسط دو دسته در جامعه ترویج می شود ؛یکی توسط دشمنان خارجی و امپراطور های رسانه است و عده دیگر نیروای داخل کشور هستند که یک عده از آنها جاسوسان هستند، کسانی که دشمن در آنها نفوذ کرده و دارد از آنها بهره برداری می کند و عده دیگر که زرق و برق دنیا چشمشان را گرفته و دنیا پرست شدند .

 

وی افزود: مشکلات ما هر چه هست از امیدی است که در ارتباط با آمریکا بسته ایم و تزریق شعار نمی توانیم هم تبلیغ غربی هاست.

 

خطیب جمعه بهمئی با اشاره به آخرین تحولات میدانی سوریه و عراق گفت: عملیات موصل دارد به نحو شایسته ای پیش می رود، رسانه های غربی القا می کنند که جنگ بین شیعه و سنی است در صورتی که برادران اهل سنت نور چشم ما هستند و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری ما یک دشمن مشترک به نام آمریکا و رژیم صهیونیستی داریمو حتی آل سعود هم دشمن درجه یک ما نیستند بلکه آنها آلت دست رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها هستند.

 

وی افزود: تبلیغ دیگر رسانه های غرب، حضور پررنگ ایران در عملیات آزاد سازی موصل و تحقیر عراقی ها و تضعیف نیروهای مقاومت است.

 

افروغی گفت:اسد نمادی از نفوذ قدرت ایران در منطقه و نماد ضد صهیونسیم است و به همین خاطر است که آمریکا به دنبال نابودی حکومت اوست.

 

امام جمعه شهر لیکک در ادامه گفت:فرهنگ کار در کشور ما ضعیف است و انتقادی که به جامعه ایرانی وارد است این است که ایرانی ها به دنبال رفاه طلبی هستند ؛باید فرهنگ کار در کشور تقویت شود.

 

افروغی افزود:آب کشاورزی در این منطقه وجود ندارد و خیلی شفاف هم بگویم اگر آب سد کارون و مارون هم به ما برسند انتظار کاشت هندوانه  و برنج نداشته باشیم، این میزان آب کفاف کشت محصولات کشاورزی با مصرف آب بالا را نمی دهد.

 

وی گفت: باید ذهن و تخصص ها به سمت مصرف بهینه و مدیریت آب برود.

 

افزوغی تصریح کرد: خیلی از کارها هستند که نیاز به وجود آب هم ندارند ؛خانم ها و آقایان تحصیل کرده فرصت اشتغال در صنایع دستی ،پرورش گیاهان دارویی و مواردی از این قبیل هست.

 

وی گفت: هیچ کس از تحصیل کرده ها تاکنون ننشسته و به این فکر کند که از درخت کناری که این همه محصول میدهد و بدون آب هم رشد می کند، می توان چه بهره ای از آن برد.

 

افروغی با اشاره به وجود فرصت اشتغال زایی در فرآورده های بلوط، تصریح کرد: اگر طرح تولیدی از میوه بلوط ارائه شود علاوه بر توجیه اقتصادی باعث جلوگیری از قطع این درختان و نابودی جنگل می شود.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین