صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

27. مهر 1395 - 22:48
کد مطلب: 70325
رئیس جریان الصدر عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که با فرماندهان نیروهای «الحشد الشعبی» این کشور داشت، ضمن حمایت از ارتش عراق از توافق فرماندهان حاضر در این کنفرانس، در مورد آینده عراق بعد از داعش خبر داد.

رهبران و فرماندهان «بسیج مردمی» عراق موسوم به «الحشد الشعبی» سه شنبه (امروز) در نجف اشرف با یکدیگر دیدار و در مورد مسائل سیاسی و امنیتی عراق گفت‌وگو کردند.

«مقتدی صدر» رهبر جریان الصدر عراق بعد از این دیدار در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که با فرماندهان بسیج مردمی عراق داشت، بر ضرورت حمایت از ارتش عراق در نبرد آزادسازی موصل تأکید کرد.

صدر همچنین افزود، فرماندهان بسیج مردمی بر آینده عراق بعد از داعش به توافق رسیده اند و موصل تنها به دست ارتش عراق آزاد خواهد شد.

یکی دیگر از حاضران این نشست «هادی العامری» دبیر کل سازمان بدر عراق بود که اعلام کرد که نیروهای بسیج مردمی و پیشمرگه و ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا وارد شهر موصل نخواهند شد.

«شیخ قیس خزعلی» دبیر کل جنبش «عصائب اهل الحق» نیز بیان داشت که اتحاد نیروهای عراق در از بین بردن تروریسم و تضعیف آن ضروری و مهم است.

وی همچنین از حضور مقتدی صدر در این نشست تشکر کرد و اور نمادی ملی عراق دانست.

«ابو مهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروهای بسیج مردمی عراق نیز با انتقاد از حضور برخی نیروهای خاجی در این کشور گفت که با هرگونه تجاوز به خاک عراق مقابله خواهد کرد.

وی تأکید داشت: « ما از موضع دولت و پارلمان عراق که مخالف حضور نیروهای ترکیه در این کشور هستند، حمایت می کنیم».

المهدی همچنین عنوان کرد که طی روزهای آینده مراحل دوم و سوم آزادسازی موصل را اعلام خواهد کرد.

نبرد آزادسازی شهر موصل از دست داعش بامداد روز دوشنبه به فرمان «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق شروع شد.

انتهای پیام/

منبع:قم فردا

نظرات کاربران

آخرین عناوین