صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

در وصیتنامه شهید جهاندیده آمده است؛
شهیدی که حجاب را حافظ خون خود می دانست
24. مهر 1395 - 9:03
کد مطلب: 70297
شهید جهاندیده با توصیه به اطاعت از ولایت،حجاب را حافظ خون شهدا اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،سال 1345در روستای رودتلخ بهمئی در خانواده ای عشایری و محب اهل بیت، پسری  دیده به جهان گشود که خانواده اش به خاطر پیوند قبلی با مولا علی(ع)، نام ایشان را علی گذاشتند.

 

علی جهاندیده تحصیلات ابتدایی را در روستای محل تولد یعنی مدرسه مولوی رودتلخ گذراند و در کنار آن با وجود تمامی مشکلات یک خانواده عشایری، به یادگیری معارف ناب محمدی پرداخت تا قلب پاک ایشان پذیرای شهادت در راه خدا شود.

 

 همانظور که در وصیت نامه شهید آمده است، ایشان با توجه به شرایط جنگی حاکم بر کشور و تجاوز رژیم بعث به خاک وطن، تاب ماندن در خانه، پرداختن به مادیات و نظاره کردن ظلم بر هموطنان را نداشت و با پشت پا زدن به همه متعلقات دنیوی، به یاری رزمندگان اسلام شتافت و سرانجام در بهمن ماه سال  65در عملیات کربلای 5 دعوت حق را لبیک گفت و به شهادت رسید.

 

فرازی از وصیتنامه شهید:

اَلَّذینَ ءامَنوا یُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللهِ وَ الَّذینَ کَفَرُوا یُقاتِلونَ فی سَبیلِ الطّاغوتِ فَقاتِلُوا اَولِیآءَ الشََّیطٰنِ اِنَّ کَیدَ الشََّیطٰنِ کانَ ضَعیفًا»خداونددراین آیه مبارکه می فرماید:ای اهل ایمان درراه خدا!کافران درراه شیطان بسیارسست وضعیف هستند،پس شما با دوستان شیطان بجنگید و ازآنها هیچ بیم و اندیشه مکنید که مکر و سیاست شیطان بسیارسست است ؛پس ای آنهائی که گفتیدمسلمانیم وشیعه هستیم آیا به این آیه عمل می کنید؟آیا با دشمنان خدا و دوستان شیطان مبارزه میکنید؟خدایا دوست داشتم در راه رضای تو با دشمنان دین تومبارزه کنم . خدایادوست داشتم ازمن راضی باشی و بروم.

 

 خدایا آمدم تا با خصم پلیدجهادکنم  و به جهانیان بفهمانم که مستضعفان حافظ انقلابند از این منطقه محروم برخاسته ام و برهمه زندگی و خواهشهای نفسانی پشت پازدم و به جبهه آمدم تا باتو و حسین تو و فرزندحسین تو بیعت کنم.

 

 خدایا نمیدانم چه بگویم، چون چیزی نبودم که جلب رضای توکنم ؛ازکجاشروع کنم اماچندسخنی به یاد خدا بگویم: امت،مردم،مسئولین ، کارمندان و محصلات! تو را به خداقسم ازآشوبگری ودعواهای محلی ومنطقه ای بپرهیزیدکه جدا به اسلام و انقلاب ضربه واردمی شود. از پیرجماران تبعیت کنید و درتمام کارهایتان گوش به فرمان او باشید، چون خدااین نعمت را به ما عطا فرمود که به نحواحسن ازاین نعمت استفاده کنیم وکاری نکنیدکه خلاف اسلام باشدواسلام ازآن ضربه بخورد.

 

و این را بدانیدکه من این راه را کورکورانه انتخاب نکرده ام ؛من به حقیقت دست یافتم ، حقیقت دینم را شناختم، امامم را شناختم و حق وعدالت را  شناختم و ازرهبرم اطاعت کردم و باخصم جنگیدم تااگرلیاقت داشته باشم به ملاقات معشوقم بشتابم که خداوندمیفرماید: من طلبني وجدني و من وجدني عرفني و من عرفني احبني و من احبني عشقني و من عشقني عشقه و من عشقه قتله و من قتله فعلي ديته و من علي ديته فانا ديته»(خداوند فرمود): هر كس مرا طلب كند، مرا مي يابد و هر كه مرا بيابد، مرا مي شناسد و هر كه مرا بشناسد، مرا دوست دارد و هر كسي مرا دوست بدارد، عاشقم مي شود و هر كه عاشقم بشود، عاشقش مي شوم و هر كس را كه عاشقش بشم، او را مي كشم و هر كس را بكشم، ديه او به گردن من است و هر كس كه به گردن من ديه دارد، من خودم ديه او هستم ؛ بنابراین شهدا خدا را میشناسند و شناخت خدا هم مشکل است ومشکلات دارد، باید بر این مشکلات فائق آیی تا به مرحله قرب برسی آنگاه که به مرحله تقرب رسیدی به مرحله ملاقات بامعشوق می رسی.

 

و اما پدرم، می دانم زحمات زیادی درطولزندگی ام متحمل شده ای  و اسباب آزارو اذیت شما بودم و نتوانستم جبران حق بکنم و حق شما را آنطورکه بود ادا کنم ولی ای پدرم چه کنم که حسین تنها بودو مظلوم شهید شد و حالا هم ایران مظلوم شد و امان خورد و خواب از ما سلب شد.

 

پدر مرا حلال کن و افتخارکن که فرزندی درراه رضای حق داده ای ؛ای پدرخیال نکن که مرا ازدست داده ای بلکه مرابه دست آورده ای، تومرا سرمایه گذاری آخرت کرده ای.

 

 واما مادرم

 ای مادرم! ای مادری که درفقر و محرومیت مرا پروراندی و زحمت کشیدی و نتوانستم ادای تکلیف کنم، مادرمراببخش وحلالم کن. گریه وزاری مکن اگر خواستی به یاد حسین گریه کن  و به یاد طفلان از دست رفته اش و به یاد خواهر به اسارت برده اش .

 

برادرانم! شما حسین گونه باشید و علی اکبرگونه باشید و همچون علی اکبر راهم را ادامه بدهید و اسلحه ام را بدست بگیرید و سلاحم را به کمر ببندید و با دشمنان حق بجنگید ؛تامی توانید با سپاه و انقلاب همکاری کنیدتا بفهمانیدکه ما یاران حسینیم و بگوییدکه حسین! اگرتوآن روزتنهای تنها بودی و بادشمنان خدا می جنگیدی و فرزند و برادر و خواهر و خانواده ات را ازدست دادی، اینک آمده ایم و تو را یاری میکنیم برادرانمان را ازدست میدهیم واستقامت میکنیم تا دین تو باقی بماند.

 

 و برادرانم، نکند که اسباب زحمت و اذیت مسئولین باشید؛ ازدعواها و اختلافات محلی بپرهیزید،درمراسم شرکت کنید و مراسم اسلامی رابه پای دارید و فرایض و واجبات راعمل کنید.

 

اما ای کسانی که خور و خوراک و خواب و معیشت و خانه نشینی و بی خیالی را برمجاهده در راه خدا ترجیح میدهید!آیاسزاوار است عده ای در زیر چنگال فرعونهای زمان دست و پابزنند و شما نشسته باشید؟ برخیزید و به میدان رزم بروید و با خصم خدا پیکارکنید.

 

 واماخواهرم! توزینب گونه باش ؛آیامیدانی که زینب در صحرای کربلا چه کرد؟ بعد از شهادت برادرش  با یزیدیان چه کرد؟ آیا میدانی که زینب یزید را رسواکرد؟ توهم چنین باش.

 

واما خواهرم، باحجاب برسرقبرم بیا و همیشه حجاب را رعایت کن که حجاب توحافظ خون من است.

 والسلام 

الحقیرعلی جهاندیده

روحش شادویادش تاابدگرامی باد

گردآوری توسط داود طلوعی مطلق

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین