صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله مرکزی شهرستان بهمئی:
سخت ترین روزگار شیعه دوران 20ساله حکومت معاویه بود
22. مهر 1395 - 13:29
کد مطلب: 70292
دوران حکومت 20ساله معاویه سخت ترین زمان روزگارشیعه بود که مصادف با زمان امام حسن(ع)وامام حسین (ع) بود و مظلوم بودن امام حسین (ع)ریشه هایی ازاین قبیل دارد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله مرکزی شهرستان بهمئی دراجتماع بزرگ هیئت مذهبی حضرت رقیه شهرک ولیعصرگفت :دوران حکومت 20ساله معاویه سخت ترین زمان روزگارشیعه بود که مصادف با زمان امام حسن(ع)وامام حسین (ع) بود و مظلوم بودن امام حسین (ع)ریشه هایی ازاین قبیل دارد.

 

ستواندوم پاسدارجهانگیرآشنا افزود: مردم بایدهمشورحسینی هم شعورحسینی داشته باشند اما اکنون دربرهه ای اززمان هستیم که باید داشتن شعورحسینی مهمترین پیام عزاداری ماه محرم باشد.

 

وی تصریح کرد:محرم و ایام عزاداری سالار شهیدان سرمایه بزرگ و عظیم برای اسلام و شیعه است و امام حسین ( علیه السلام) نیز قیام خود را بر پایه احیای امر به معروف و نهی از منکر قرار دادند.

 

آشنا گفت: امام حسين(ع) در وصيّت‌نامهاي كه هنگام خروج از مدينه و در زمان وداع با برادرش محمّد بن‌حنفيّه براي وي نوشت، هدف از حركت خويش را چنين بازگو كرد:"

من نه از روي سرمستي و گستاخي و نه براي فساد و ستمگري حرکت کردم  بلكه تنها براي طلب اصلاح در امّت جدم حرکت کردم ؛ميخواهم امر به معروف و نهي از منكر كنم و به سيره جدم و پدرم علي بن‌ابي‌طالب عمل كنم."

 

وی افزود:در زيارتهاي مختلف كه در باره امام حسين(ع) از امامان(ع) وارد شده، تعابير فراوان ديده ميشود:اَشْهَدُ اَنَّكَ قَدْ اَقَمْتَ الْصَّلوهَ وَ آتَيْتَ الزَّكوهَ وَ اَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَيْتَ عَنِ الْمُنْكَرِ»گواهي ميدهم كه تو نماز را بپا داشتي و زكات دادي و امر به معروف و نهي از منكر كردي.

آشنا تصریح کرد: طلب اصلاح در امور امّت پيامبر(ص(،امر به معروف،  نهي از منكر، عمل به سيره رسول‌خدا(ص) و اميرالمؤمنين(ع) همانند برپايي نماز و پرداخت زكات از مهم ترین اهداف قیام امام حسین(ع) بود.

 

وی با اشاره به هجمه شبکه های اجتماعی و دشمنان قبل از محرم در خصوص عزاداری سالار شهیدان، افزود: عزاداری و صرف هزینه برای سالار شهیدان هر دو ارزشمند است و ما نیز باید در مقابل هجمه های دشمنان بایستیم .

 

آشنا خاطرنشان کرد: ما باید در مجالس عزاداری از بروز رفتارهای نادرست جلوگیری کنیم و حرمت عزاداری سالار شهیدان را نگه داریم.

 

وی تصریح کرد: ما معتقدیم که زندگی مسلمانان بر پایه دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و هر فردی باید با آشنایی با روش و سیره مناسب در زندگی خود این فریضتین را انجام دهد و انتظارجامعه اسلامی ازمادران وخانواده هااین است که امربه معروف راازدرون خانواده هاشروع کنند.

 

آشنادرپایان ازمسئول هیئت مذهبی حضرت رقیه وفرمانده پایگاه بسیج خواهران شهرک ولیعصربه دلیل به خلق چنین فضای معنوی تقدیروتشکرکرد.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین