صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

11. مهر 1395 - 3:14
کد مطلب: 70259
ستاد کنگره ملی شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت برگزاری اولین کنگره ۱۸۸۰ شهید استان با صدور بیانیه ای قشرهای مختلف مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه استان را برای حضور باشکوه و حماسی در این کنگره ملی دعوت کرد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،متن پیام و بیانیه ستاد کنگره ملی شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت اولین کنگره ۱۸۸۰ شهید استان بدین شرح است:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

«یاد شهدا باید همیشه در فضاى جامعه زنده باشد. (مقام معظم رهبری)

خورشید، بزرگ ترین موذن صبح است و شهید، والاترین مکبر آزادگی، و کدام تکبیر، رساتر و فراگیرتر از شهادتینی که در بی تعلق ترین ثانیه های زندگی، بر زبان شهید جاری می شود.

شهداء، رفته اند و رسالتی از جنس آگاهی و حرکت را بر دوش ما باقی گذاشته اند، شهادت، مرز زمین و آسمان است و شهداء مرزبانان همراه بیداری، شهیدان، پیامبران حماسه انسان اند که ما را مسئولیتی ممتد که در لحظه لحظه زندگی مان جاری است، نازل فرموده اند.

شهدا، مرگ را به سخره گرفته اند، تا ما به حقارت دنیا بخندیم، شهدا، حیثیت خون را فریاد زدند، تا ما گوشت و پوستمان را از جرعه عطش و شور بپرورانیم.

شهدا، همه تعلقات را از خود بریدند و خود را مسافر آسمان کردند ، تا گذرگاه بودن دنیا را ثابت کرده باشند و راز آزادی را بریدن از خویش ثبت نموده باشند. چه می شود که خون حامل زلال ترین پیام ها در تاریخ می ماند؟ بی تردید، پاسخ را باید در این حقیقت جست که شهدا، تفسیر مجسم باران، برشوره­زار غفلت زمین­اند… و راز جاری ماندن شهداء، چیزی جز جوشیدن از چشمه ای به نام عشق نیست.

شهادت، کلاس همیشه دایر حرکت است که تمامی انسان ها را در هر برهه از زمان، در خویش ثبت نام می کند و شهدا، محصلان برگزیده این مدرسه اند.

ستاد کنگره ملی شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن کرامت این روزهای عزیز از همه نهادها، ادارات، خانواده­های معظم شهدا، آزادگان، رزمندگان، ایثارگران، جانبازان، پیشکسوتان، اساتید، دانشجویان، دانش آموزان، و مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه  استان دعوت می نماید که در روزهای ۱۱ لغایت ۱۵ مهرماه  راس ساعت ۸ الی ۱۲ ظهر با حضور گسترده خود در مصلی امام خمینی(ره) یاسوج ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والا مقام با آرمان­های این عزیزان و امام شهداء و مقام عظمای ولایت تجدید پیمان نمایند.»

منبع:سایت 1800شهید کهگیلویه و بویراحمد

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین