صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

12. شهريور 1395 - 2:26
کد مطلب: 69764

بر اساس این تحقیقات از میان سه هزار عضوی که به پرسشنامه‌ای دربارۀ احکام اسلام جواب دادند، ۷۰ درصد هیچ دانشی درباره احکام شریعت نداشتند، ۲۴ درصد در سطح متوسط اطلاع داشتند و تنها ۵ درصد توانستند به سؤالات مشخصی درباره احکام عینی اسلام پاسخ دهند.

در این گزارش اعلام شده است که اکثر داعشی ها تقریباً چیزی از اسلام به گوششان نخورده است.

این تحقیق از سوی آسوشیتدپرس صورت گرفته و در آن سه هزار نفر شرکت کننده حضور داشتند که داعش را الهام‌بخش خود می‌دانند، و خواستار پیوستن به داعش هستند.

نتایج این تحقیق شگفت‌آور بود. بر خلاف تصور همگان این افراد گرایش دینی ندارند و تقریبا چیزی دربارۀ اصول اولیۀ اسلام نیز نمی‌دانند.

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که علاقه غربی‌ها برای پیوستن به داعش ریشه در از خود بیگانگی فرهنگی و تبعیض دارد، و نه دانش عمیق این افراد از اسلام.

در نتیجه این تحقیق تصریح شده است که لازم است مردم کشورهای مختلف به جای سرزنش مسلمانان و دین اسلام، به نقایص فرهنگی و مشکلات ریشه‌دار جوامع خود بیندیشند.

آسوشیتدپرس تأکید کرد، مشکلات هویتی و همچنین جهل دربارۀ دین و مذهب، جوانان را در برابر گروه‌هایی افراطی مثل داعش ضعیف و ضربه‌پذیر کرده است.

در این گزارش آمده است: می‌توانیم قدمی فراتر برداریم و ادعا کنیم که جوانانی با این دو مشخصه هدف اصلی عضوگیری داعش هستند. تحقیقات دیگری که در این زمینه انجام شده نشان می‌دهد افرادی که دانش قابل قبولی درباره اسلام و دستورات دینی دارند جذب گروه‌های افراطی نمی‌شوند.

انتهای پیام/

 

 

منبع : العالم

نظرات کاربران

آخرین عناوین