صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

7. شهريور 1395 - 10:39
کد مطلب: 69659
امام جمعه شهر لیکک بمناسبت هفته دولت با برشمردن برخی از معضلات فقر در شهرستان بهمئی، نسبت به لزوم نگاه عدالت محور به جامعه به دولتمردان هشدار داد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛امام جمعه شهر لیکک بمناسبت هفته دولت با لحنی غمگین خطاب به مسئولان گفت: مسئولان عزیز! آیا می دانید در شهرستان بهمئی جایی به اسم پهنوک است که مردم در فقر مطلق به سر می برند؟آیا می دانید در همین شهر نه یک خانواده، نه دو خانواده، ده ها خانواده وجود دارد که معلولهای ایزوله ای دارند که من و حضرتعالی نمی توانیم به خاطر بوی شدیدی که از اتاقشان بیرون می آید، به 10 متری آنها نزدیک شویم و آنها پولی برای فراهم کردن امکانات اولیه زندگی آنها ندارند؟ آیا می دانید روزانه چندین زوج جوان تحصیل کرده به دفتر من می آیند،گریه می کنند و با گریه از اتاق خارج می شوند ؟ آیا می دانید زوجهای جوانی هستند که عاشق و معشوق بودند و وقتی از لحاظ اشتغال دستشان خالی است حتی جلوی روی نامحرم در دفتر من بگو مگویشان می شود؟ آیا می دانید کسانی هستند که نمی توانند برای درمان به شهرهای نزدیک هم مراجعه کنند؟ آیا می دانید پول برق و گاز را خیلی از خانواده ها نمی توانند پرداخت کنند و دولت هم اعلام نکرد افزایش حامل های انرژی چقدر است؟

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افزوغی ادامه داد: حقیقتا کمر شکن است، قرار شد با پول یارانه دهکهای بالا حذف شوند و حاملهای انرژی افزایش پیدا کنند و این پول به فقیر و فقرا برسد که بتوانند این قبض ها را بپردازند ؛ما حقوق های نجومی داشتیم الان فیشهای آب ، برق و گاز نجومی داریم.

 

وی افزود: واقعا سرسام آور است، فکری به حال مردم فقیر کنید.

 

افروغی گفت: نگاه توسعه محور نگاه غلطی است، نگاه باید عدالت محور باشد همانگونه که پهنوکی حق زندگی دارد همانگونه هم یاسوجی و تهرانی حق دارند.

امام جمعه شهر لیکک در پایان با انتقاد از بکارگیری مجدد بازنشسته ها و بیکاری جوانان، گفت:حداقل بازنشته ها را سریعتر بازنشسته کنند نه اینکه دوباره آنها را به کار بگیرند، این خلاف قانون است،خلاف مروت است، خلاف مدیریت است.

 

*** دانلود کلیپ صوتی ***

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها