صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی:
آزادگان اسوه صبر و استقامتند
27. مرداد 1395 - 9:55
کد مطلب: 69541
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بهمئی آزادگان را اسوه صبر و ایستادگی دانست.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛مراسم نکوداشت سالروز ورود افتخار آمیز آزادگان 8 سال دفاع مقدس با حضور آزادگان سرافراز شهرستان بهمئی در اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان برگزار شد.

 

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بهمئی در این  نشست با تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت:آزادگان جمهوری اسلامی ایران با صبر و استقامت رنج و درد اسارت را تحمل کردند اما حتی زیر سخت ترین شکنجه ها حمایت خود را از ولایت و نظام دریغ نکردند.

 

حجت‌الله  فروزی تصریح کرد:  امام خمینی (ره) قبل از ورود آزادگان به میهن اسلامی فرمود که "اگر روزي اسرا برگشتند و من نبودم، سلام مرا به آنها برسانيد و بگوييد خميني در فکرتان بود."

 

وی افزود:این سخن امام راحل نشان از ارادت خاص امام به آزادگان است و البته آزادگان ما هم همیشه به فکر امام و نظام بودند .

 

فروزی گفت: یکی از افسران بعثی در برنامه تلویزیونی از یک بسیجی کم سن و سال در زندانهای عراق می پرسد که به چه اندازه پدر و مادرت را دوست داری؟او پاسخ داد به اندازه دو چشمم و در پاسخ اینکه امام خمینی را چقدر دوست داری؟ می گوید به اندازه قلبم و وقتی آن افسر بعثی علت را می پرسد، بسیجی در جواب می گوید " اگر چشم نداشته باشم می توانم کور زندگی کنم اما اگر قلب نداشته باشم می میرم" و این طور آزادگان ما به امام عشق می ورزیدند.

 

وی خاطرنشان کرد: روز 26 مرداد 1369 ، ميهن اسلامي شاهد حضور عزيزاني بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌هاي مخوف رژيم بعثي صدام، قدم به خاک پاک ميهن اسلامي خود مي‌گذاشتند.

 

فروزی در پایان  گفت: اين روز يکي از خاطره‌انگيز‌ترين روزهاي تاريخ انقلاب اسلامي است که شاهد حضور و آزادي مرداني بود که در راه عهد و پيماني که با خدا بسته بودند، مجاهدت و استقامت ورزيدند و آنها توانستند در سال‌هاي زجر و شکنجه، با وجود درد و بيماري جسمي، روح و روان خود را حفظ کنند و تقوا و مردانگي خود را مضاعف نمايند تا در بازگشت به ايران اسلامي در صحنه‌هاي مختلف اجتماعي، سرمشق و نمونه‌اي براي صلابت و استقامت مردان و زنان ايران اسلامي باشند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین