صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

19. مرداد 1395 - 8:32
کد مطلب: 69260
صاحب آثار نقاشی برجسته معتقداست در صورت حمایت مسئولان و ثبت این سبک هنری، شهرستان بهمئی و استان کهگیلویه و بویراحمد با این آثار به جهان معرفی می شود.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛هنرمند نقاش بهمئی توانست آثاری خلق کند که در صورت تایید کارشناسان مبنی بر بی نظیر بودن آنها، این آثار هنری به نام شهرستان بهمئی به کشور و حتی سایر نقاط جهان معرفی می شوند.

 

یعقوب جهاندیده توانست برای اولین بار  چند اثر نقاشی برجسته بر روی ام دی اف خلق کند که در نوع خود بی نظیر است.

 

 

جهاندیده در حاشیه مراسم رونمایی از آثار نقاشی برجسته خود در بهمئی در گفت و گوی اختصای با خبرنگار آوای ماغر اظهار کرد: فارغ تحصیل رشته هنر هستم و  نزدیک به دو سال است که هنر مجسمه سازی را به صورت حرفه ای کار می کنم.

 

وی گفت:از همان ابتدای کار حرفه ای مجسمه سازی، این ایده را در ذهن داشتم که امکان نقش بستن مجسمه ها بر روی سطوح به عنوان یک تابلوی نقاشی وجود دارد.

 

جهاندیده ادامه داد: در همین راستا دست به تلاش شبانه روزی زدم تا سال گذشته به صورت آزمایشی به ترکیبی از مواد رنگی دست یافتم که قابلیت تثبیت روی سطوح ام دی اف را داشتند که این کار بخش بزرگی از ایده بنده را عملی ساخت.

 

این هنرمند خلاق تصریح کرد:در ایام نوروز امسال که همه به تعطیلات نوروزی رفتند، دست از کارنکشیدم و تلاش خود را دوچندان کردم تا موفق شدم اولین آثار خود را به صورت نقاشی برجسته بر روی ام دی اف خلق کنم.

 

 

جهاندیده گفت:با عنایت خداوند متعال کارم نتیجه داد و در همان ماه های اولیه امسال توانستم چند اثر هنری با موضوع طبیعت خلق کنم که در فرهنگسرای بهمن تهران در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

 

وی افزود: بعد از حضور آثار بنده در این نمایشگاه و تایید عده زیادی از کارشناسان و صاحبان سبک در این زمینه مبنی بر بی نظیر بودن این آثار، تصمیم به خلق آثاری در زمینه معنوی گرفتم و سه اثری که امروز مشاهده می کنید حاصل تلاش شبانه روزی نزدیک به دوماه  بنده می باشد.

 

جهاندیده با تاکید بر این موضوع که بنده جزو کسانی نیستم که به دنبال دیدن خودم باشم، گفت:بنده تنها توقع دارم آثارم به عنوان آثار فاخر به نام شهرستان بهمئی دیده شود و مسئولان تلاش کنند تا این آثار به نام شهرستان بهمئی و استان کهگیلویه بویراحمد ثبت ملی شود.

 

وی افزود: این سبک هنری نقاشی به گفته تمامی افراد صاحب فنی که تاکنون آثار را مشاهده کردند، بی نظیر است و در صورت ثبت به نام این منطقه، نه تنها دنیا شهرستان بهمئی و استان کهگیلویه و بویراحمد را با این آثار می شناسند، بلکه  باتوجه به فاخر بودن آثار، می تواند از لحاظ اقتصادی منشأ درآمد بسیار خوبی برای مردم ما باشد.

 

جهاندیده با اشاره به بخشی از مشکلات در تولید انبوه این آثار هنری، گفت:با توجه به اینکه ترکیبات رنگ مواد اولیه این آثار خاص است و حتی گاهی نزدیک به یک هفته را برای به دست آوردن ترکیب یک رنگ از اثر زمان صرف کردم، اگر کارگاهی با تجهیزات کامل به خصوص در بخش ترکیب رنگها فراهم شود، بخش بزرگی از مشکلات سد راه خلق این آثار از بین می رود.

 

جهاندیده تصریح کرد:در صورت حمایت مسئولان، این ظرفیت وجوددارد که آموزشهای لازم به مردم منطقه داده شود تا به صورت کاملا حرفه ای به عنوان اولین های نقاشی برجسته به سایر نقاط ایران و جهان سفر کرده و آموزش دهند.

 

مدیریت پایگاه خبری آوای ماغر ضمن تبریک به این هنرمند خلاق بهمئی و درخواست عاجزانه از مسئولان برای حمایت از این آثار فاخر، برای تمامی فرزندان بهمئی آرزوی موفقیت روز افزون دارد و معتقد است که فرزندان بهمئی توانمندی هایی فراتر از این نیز دارند که برای شکوفایی آنها نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان هستند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

احسنت بریعقوب

نظرات کاربران

آخرین عناوین