صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

5. تير 1395 - 2:42
کد مطلب: 68800
نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه آبرسانی به لیکک از سد کوثر نسبت به دیگر پروژه های لوله گذاری کشور کوچک و ناچیز است و توجیهی برای به درازا کشیدن آن وجود ندارد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در مراسم تخلیه اولین محموله لوله طرح آبرسانی از سد کوثر به شهر لیکک گفت:حقیقت مطلب این است که وضعیت فعلی آب شهر لیکک و روستاهای اطراف در خور شان مردم بهمئی نیست و یکی از مشکلات بزرگ این مردم از لحاظ کمی و کیفی بحث آب شرب است .

 

عدل هاشمی پور تصریح کرد:این پروژه از سال 89 کلید خورد انتظار می رفت که دولت محترم توجه ویژه ای به آن داشته باشد اما به دلیل مشکلات اعتباری متاسفانه تا الآن زمان بندی پروژه تحقق پیدا نکرد.

 

وی افزود:الآن این توجه ویژه صورت گرفت ؛هم آبفای کشور،هم آب منطقه ای استان و هم مسئولان شهرستان و بنده حقیر یکی از برنامه ای اساسی مان است که اولویت اول آبرسانی به شهرستان بهمئی در دستور کار باشد.

 

هاشمی پور خاطرنشان کرد: به فضل پروردگار در چند روز آینده شاهد آغاز جوشکاری لوله ها از محل آبگیری هستیم.

 

وی گفت:سعی می شود که شیرآلات و اتصالات طبق زمان بندی که با پیمانکار و آبفای کشور منطقه ای برای اجرای پروژه در نظر گرفتیم در کوتاه ترین زمان نصب شود تا در کمترین زمان ممکن این دغدغه مردم بهمئی تمام شود.

 

نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:این حق مسلم مردم بهمئی است و همه برای اتمام این پروژه بسیج شدند امیدوارم مردم در کوتاه ترین زمان خدمات کارگزاران نظام را ببینند.

 

هاشمی پور خاطرنشان کرد:بحث تامین لوله،  بخش اساسی پروژه های خط لوله است که الحمدلله با پیگیری های صورت گرفته تاکنون 13 کیلومتر آن تامین شده که یک کیلومتر به محل پروژه ارسال شد و 12 کیلومتر دیگر آن در اصفهان در حال آماده سازی است .

 

وی گفت: حدود 6 سال از آغاز این پروژه گذشته و با این همه پروژه بزرگ در کشور اجرای یک پروژه 57 کیلومتری نباید توقفی داشته باشد و واقعا توجیهی ندارد .

 

این پروژه نباید متوقف شود مابقی لوله ها و شیرآلات طبق زمان بندی کارخانه ها و پیمانکار به سه نقطه از ابتدا،مرکز و انتهای پروژه ارسال می شوند.

 

نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:در بخشی از مسیر خط لوله در شهرستان بهبهان با مشکل تملک اراضی مواجه هستیم که سازمان آبفای کشور در حال رایزنی برای حل این مشکل است.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها