صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. خرداد 1395 - 17:27
کد مطلب: 68664
امام جمعه شهر لیکک با تاکید بر این موضوع که اصول واندیشه مقام معظم رهبری منبطق با اصول امام راحل اس،گفت:دشمن برای مقابله با اندیشه های امام به دنبال نفوذ است.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران را تسلیت گفت و افزود: امروز،دیروز و فردا نه تنها در ایران بلکه در  بیشتر نقاط دنیا مردم به سوگواری می نشینند

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی  تصریح کرد:امام زنده است، چون افکار او زنده است و هنوز امام خامنه ای عزیز زنده است ، درواقع  هفته پیش رو را باید هفته امام خمینی بدانیم.

 

افروغی با گرامیداشت سالروز قیام 15 خرداد سال 1342 گفت:قیام خونین 15 خرداد برای هر ایرانی و متفکرین و دانشمندان عالم یک روز شناخته شده در تاریخ ایران، امام و جهان است.

 

وی افزود: شاه دستور داد که  علما و وعاظ وارد چند حوزه که مخالفت با شاه است نشوند اما امام در این تاریخ دقیقا به همان حوزه ها ورود پیدا کرد و افشاگری کرد که این حرکت باعث شد تا شاه دستور دهد امام را به زندان ببرند.

 

افروغی ادادمه داد: قیام های متعددی در تهران،ورامین و بعضی شهرهای ایران شکل گرفت و همین جنس قیام ها در تمام شهر های ایران تا سال 57 ادامه داشت تا انقلاب به پیروزی رسید.

 

امام جمعه شهر لیکک گفت:در تاریخ بشریت یکی از بی نظیر ترین تشییع جنازه های رخ داده، وداع با پیکر امام راحل بود.

 

افروغی افزود:با وجود اینکه بغض ها و کینه های زیادی  نسبت به امام بعد از رهبری یک ملت و این همه دشمنی با استکبار شکل گرفت، اما چه شد که 10میلیون انسان در تشییع جنازه ایشان زجه زدند و ناله کردند و سوز این ناله ها مانند از دست دادن والدین بود؟

 

وی گفت:علت این همه سوگواری این بود که امام با دلی آرام و قلبی مطمئن برای خدا قیام کرد،برای خدا حرف زدو عمل کرد و یاد امام تا همیشه زنده است.

 

خطیب جمعه شهر لیکک با گرامیداشت آغاز امامت مقام معظم رهبری گفت: نگهداری انقلاب از شروع انقلاب بسیار سخت تر است و این وظیفه سنگین را فقط مقام معظم رهبری می تواند بر دوش بکشد.

 

افروغی با اشاره به وصف امام خمینی(ره) از منظرمقام معظم رهبری گفت:امام یک مومن متعبد انقلابی بود ؛این واژه ها واژه های جدیدی بودند که در مورد امام راحل از لسان رهبری جاری شدند.

 

وی گفت:مشکل دشمنان امام و انقلاب با ایشان صرفا به خاطر روحیه انقلابی گری ایشان بودند.

 

افروغی تصریح کرد:نباید خط فاصل دشمن با ما کمرنگ شود، بعضی از جریان ها در داخل هنوز خط فاصل خود را با دشمن معین نکردند که این خطرناک است و باید هر چه زودتر این مهم صورت گیرد.

 

وی ادامه داد: نفوذ آخرین نوع مبارزه علیه افکار امام (ره ) است و به همین خاطر مقام معظم رهبری در فرمایشات امروزشان دوباره بر این موضوع تاکید داشتند.

 

افروغی خاطر نشان کرد:اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام سکولار، انگلیسی و آمریکایی از اصول امام بود.

 

امام جمعه شهر لیکک گفت:قدرت اندیشه امام و نظام انقلاب اسلامی ایران را می توان با برخی از اتفاقات به جود آمده در کشور بشناسیم؛سه جریان که در مسیر اندیشه های امام و نظام نبودند در کشور به وجود آمد که به حاشیه رفتند، بعضی از آنها چون جریان اند رسوبات آنها هنوز هست.

 

افروغی افزوذ:یکی جریان انحرافیون بود که خطراتی چون پنهانی بودن و زیبا جلوه گر بودن داشت ،جریان فتنه که در سال 88 رخ داد اما هنوز به عنوان یک طرز تفکر ممکن است در برخی افراد در کشور وجودداشته باشد و جریان دیگر که دشمن در تلاش است در کشور نهادینه کند ،جریان برجامیون  است.

 

وی افزود:برجامیون کاری بود که یک جریان انحرافی در دشمن آن را با هدف اینکه ذهن مردم نسبت به آمریکا منحرف شود و آمریکا را ناجی ملت ایران بدانند،به وجود آمد.

 

افروغی تاکید کرد:امام خمینی(ره)  اعتقاد به اراده و پیروزی مردم داشت و مستضعفین را صاحب اصلی انقلاب را می دانست و فرمود:" تنها آنهایی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بی‌بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعی انقلابها هستند."

 

وی گفت:یکی از اصول اصلی امام این بود که انقلاب را متعلق به کوخ نشینان می دانست  نه کاخ نشینان و اشرافی گری.

 

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:اصول مقام معظم رهبری همان اصول امام راحل هستند و دشمن ستیزی و دشمن شناسی از درسهای بزرگ امام و تاکیدات مقام معظم رهبری است .

 

افروغی گفت:برخی از شخصیت های نظام  که می خواستند خط دشمن شناسی امام را کم رنگ کنند ،مدعی هستند که امام در اواخر عمر دست از دشمنی با آمریکا برداشت ؛ این یک دروغی بیش نیست.

 

وی گفت: امام راحل در سال آخر عمرشان فرمود:" من بار دیگر از مسئولین بالای نظام جمهوری اسلامی می‌خواهم که از هیچ کس و از هیچ چیز جز خدای بزرگ نترسند و کمرها را ببندند و دست از مبارزه و جهاد علیه فساد و فحشای سرمایه داری غرب و پوچی و تجاوز کمونیزم نکشند که ما هنوز در قدمهای اول مبارزه جهانی خود علیه غرب و شرقیم" و این یک تهمت و انحراف است.

 

امام جمعه شهر لیکک در بخش دیگری از خطبه های امروز گفت:انتخاب رئیس خبرگان پیام هایی برای همه ماها داشت که هنوز مجلس خبرگان یک مجلس انقلابی و هوشیار است و روحیه انقلابی می تواند کشور ما را از گردنه های خطرناک عبور دهد.

 

افروغی در بخش پایانی خطبه ها  از برخی بی عدالتی ها در جامعه انتقاد کرد و گفت:  بی عدالتی تیشه ایست که ریشه به انقلاب و اصول نظام ما می زند.

 

خطیب جمعه شهر لیکک گفت:یکی از مصادیق بی عدالتی این است که شایسته سالاری در انتخاب مسئولان ما وجودندارد؛بعضی از مسئولین واقعا انسان های بی سواد و ناتوانی هستند و صرفا به خاطر معاملات و لابی های سیاسی مسئولیتی را برعهده می گیرند ؛انتخاب مسئول ناشایسته هم به ضرردین،هم به ضررانقلاب و هم به ضرر مستضعفین است.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین