صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

9. خرداد 1395 - 20:45
کد مطلب: 68641
ليگ برتر كه تمام مي‌شود، انگار تمام حاشيه‌ها و معضلاتش تمام مي‌شود. انگار نه انگار كه اتفاقي افتاده و تخلفاتي صورت گرفته و بي‌اخلاقي‌هايي بروز كرده است.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛با سوت پايان ليگ برتر فوتبال همه چيز تمام مي‌شود. جالب‌تر اينكه آقايان مسئول هم خيلي راحت چشم روي تمام اتفاقاتي كه در طول 30 هفته كمتر يا بيشتر اين مسابقات رخ داده، مي‌بندند. اين را مي‌توان از روي حرف‌ها و وعده و وعيدهايي كه براي ليگ آينده مي‌دهند متوجه شد، كار ديروز يا امروز آقايان هم نيست. هميشه اين اتفاق و اين نوع برخورد وجود داشته، هميشه دل هواداران فوتبال قبل از شروع ليگ خوش شده به اينكه با بي‌اخلاقي‌ها برخورد مي‌شود و هميشه هم در شروع ليگ جديد تمام اين شعارها در ورزش هيجان فوتبال محو شده و رفته تا پايان ليگ و باز هم وعده‌هايي تازه و پرطمطراق!

ليگ پانزدهم تمام شد در حالي كه از سر و روي آن حاشيه، بي‌قانوني و بداخلاقي مي‌باريد. پرونده فوتباليست‌هاي متخلف و مجرم در خصوص پايان خدمت سربازي، پرونده قطور فساد در فدراسيون فوتبال و پرونده اخلاقي سنگربان پرسپوليس كه تنها كسي كه از آن خبردار نشد خواجه حافظ شيرازي بود. اينها را بگذاريد كنار هزار و يك اتفاق زشت ديگر و آن وقت اين سوال را مطرح كنيد كه كميته انضباطي فدراسيون فوتبال، كميته صيانت از سلامت ليگ و بقيه دست‌اندركاران فوتبال چه تصميمي براي جلوگيري از اين حاشيه‌ها و تنبيه متخلفان گرفتند؟

مگر نه اين است كه فوتبالي‌ها اين روزها به هر دري مي‌زنند تا متخلفان جاعل كارت‌هاي پايان خدمت بدون اينكه كوچك‌ترين مشقتي بابت اين تخلف كشيده باشند باز هم مورد لطف و عنايت قرار گيرند؟ مگر نه اينكه دروازه‌بان پرسپوليس با وقاحت تمام، اقدامات خلاف اخلاق و عرق عمومي جامعه خود را تكرار كرد بدون اينكه همين آقايان كوچك‌ترين مجازاتي براي او در نظر بگيرند؟ و مگر نه آنكه ردپاي بسياري از همين آقايان در پرونده فساد فوتبال به چشم مي‌آيد؟ حالا با اين سؤال‌ها و اين همه نقاط ابهام بايد از آقاي عليپور پرسيد كه چگونه براي شروع ليگ شانزدهم وعده‌هاي دهان پركن و بزرگ مي‌دهيد؟

آزمايش‌هاي نامحسوس و سرزده دوپينگ آن هم در هر لحظه و هر مكان، پيشگيري از تخلف و برخورد با آن در صورت لزوم، جلوگيري از انعقاد قراردادهاي ميلياردي و مراقبت ريزبينانه از بازيكنان تيم‌هاي ليگ برتر از جمله وعده‌هايي است كه رئيس كميته صيانت از سلامت ليگ براي شروع شانزدهمين دوره اين مسابقات به علاقه‌مندان به فوتبال مي‌دهد؛ وعده‌هايي كه البته شايد براي جناب عليپور تازگي داشته باشد ولي به گوش هواداران فوتبال بسيار آشنا و تكراري است. اينقدر آشنا و تكراري كه خوب مي‌دانند هيچ كدامشان محقق نخواهد شد كه اگر بنا به اجراي آنها بود طي سال‌هاي گذشته و از روزي كه اين همه پست و شغل مربوط به اخلاق و اخلاق‌مداري در فدراسيون فوتبال ايجاد شده حداقل بخش كوچكي از آنها به مرحله عمل و اجرا درآمده بود.

شانزدهمين دوره ليگ برتر درست پس از سوت پايان دوره پانزدهم شروع شد، قول و قرارهايي ميلياردي گذاشته شده، سربازان متخلف بي‌صبرانه چشم به راه شروع ليگ هستند تا حتي اگر شده با جعل دوباره از زير خدمت نظام وظيفه شانه خالي كنند و فعالان فوتبالي فضاي مجازي هم كه نيازي به توضيح ندارند. از همين حالا تا سوت شروع ليگ شانزدهم فرصت كافي براي هر نوع فعاليتي دارند بدون اينكه كسي بتواند برايشان مشكلي ايجاد كند. پس اي كاش آقايان محافظ و مدافع اخلاق در فوتبال كمي از شعارزدگي و منحرف كردن افكار عمومي دست برمي‌داشتند چراكه هواداران فوتبال خوب مي‌دانند كه اين خانه از پاي‌بست ويران است و متوليان آن فقط در بند نقش ايوانش هستند.

* فریدون حسن (تحلیلگر روزنامه جوان)

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها