صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

29. ارديبهشت 1395 - 22:48
کد مطلب: 68531
به جرأت می توان گفت که باغات کل جمشید بهمئی خدمتی ماندگار از دولت نهم و دهم در این شهرستان است که ثمرات این خدمت به بار نشست.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛تفکر احداث باغات کل جمشید در شهرستان بهمئی یکی از حرکات ماندگار دولتهای نهم و دهم در راستای توجه به تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی بود که  بعد از چند سال ثمره این خدمت به بار نشست و اکنون شاهد به وجود آمدن باغاتی انبوه و سرسبز در این منطقه گرمسیری هستیم.

 

طرح احداث مجموعه باغات منطقه کل جمشید شهرستان بهمئی در سال 86  در 384هکتار از اراضی کشاورزی با مشارکت مردم شروع شد و بیشتر درختان این باغات سرسبز و رویایی زیتون و مرکبات می باشند.

 

 به جرأت می توان گفت احداث باغات کل جمشید بهمئی خدمتی ماندگار از دولت نهم و دهم در این شهرستان است که ثمرات این خدمت اکنون به بار نشست و این منطقه به خاطر درختان انبوه ، سایه سارهای دلنشین و نزدیکی به شهر لیکک به یکی از مناطق تفریحی خانوارها نیز تبدیل شده است.

 

کریم افتخاری،بخشدار مرکزی اسبق شهرستان بهمئی در این زمینه به خبرنگار ما گفت:این طرح با پیشنهاد بخشداری و همکاری محمد رازی پور،رئیس وقت جهاد کشاورزی شهرستان در حالی شروع شد که بیشتر مسئولان اعتقادی به نتیجه دادن آن نداشتند اما ما با جدیت پیگیر بودیم تا به حول و قوه الهی امروز این تلاشها نتیجه داد.

وی بیان کرد: بیش از 700 تن  زیتون و انواع مرکبات سال گذشته از این باغ ها برداشت شد  و برای بیش از 40 نفر نیز به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شد.

 

افتخاری عنوان کرد : با باردهی کامل این باغ ها در بهمئی در سالهای آینده زمینه ایجاد کارخانه های آبمیوه گیری و صنایع تبدیلی فراهم خواهد شد و  میزان اشتغالزایی نیز افزایش می یابد.

گوشه ای از این خدمت ماندگار را می توانید در قالب فیلم از اینجا مشاهده و دانلود کنید.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین