صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

17. ارديبهشت 1395 - 20:04
کد مطلب: 68427
امام جمعه شهر لیکک در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک روز پاسدار به نقش سپاه پاسداران در نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛امام جمعه شهر لیکک در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک روز پاسدار به نقش سپاه پاسداران در نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی با تبریک روز پاسدار تصریح کرد: در حقیقت نامگذاری روز ولادت امام حسین(ع) به نام روز پاسدار و تشکیل سپاه پاسداران دو امر مقدس در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

افروغی افزود:هم نهاد مقدس سپاه و هم پاسداران حقوق زیادی بر گردن ما دارند؛امام خمیمی (ره) تنها نهادی را که بدون برنامه ریزی قبلی و تنها به صورت خودجوش در کشور تاسیس نمود، همین سپاه پاسداران است.

 

وی گفت:در دنیا نهاد،سازمان و یا وزارت خانه ای به شاکله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نداریم ، مقام معظم رهبری درباره قداست این نهاد فرمود:"سپاه مولود مبارک انقلاب اسلامی است و بعد از صدر اسلام پدیده ای بی سابقه است".

 

افروغی تصریح کرد:سپاه پاسداران مظهر عینی تحقق شعار اسلامی غلبه خون بر شمشیر با سلاح اتکال به خداوند است.

 

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران در نظام مقدس جمهوری اسلامی برکات فراوانی داشت که در تمام مراحل انقلاب از حقیقت،عزت و عقاید انقلاب دفاع کرد و همیشه مدافع مرزهای عقیدتی،جغرافیایی و حقیقی نظام بوده،هست و خواهد بود.

 

امام جمعه شهر لیکک خاموش کردن فتنه های مختلف از اوایل انقلاب تاکنون ،به خصوص خاموش کردن غائله های گنبد و ترکمن صحرا،جریان منافقین و بنی صدر،جریان کمونیستی جنگلهای آمل،جریان خلق در تبریز،جریان خلق در خوزستان و خنثی کردن چندین توطئه دیگر در نظام را مدیون سپاه پاسداران دانست.

 

افروغی ادامه داد:سپاه پاسداران در زمان 8 سال دفاع مقدس هم نق بی بدیلی در پیشبرد اهداف نظام داشت و چه بسا اگر وجود این نهاد مقدس نبود،شاید صدور انقلاب به دنیا ناتمام می ماند.

 

وی گفت:در کشورهایی که خود را امن ترین نقاط دنیا می دانند می بینیم گروهک های تروریستی نفوذ می کند اما تمامی قدرتهای لازم در اختیار گروهکهای تروریستی تکفیری مثل داعض قرار دارد اما به برکت سپاه پاسداران توان نفوذ به ایران را ندارند.

 

خطیب جمعه شهر لیکک با تبریک ولادت امام سجاد(ع) گفت:امام زین العابدین (ع) توانست در سخت ترین شرایط جنگ روانی دشمن، با توسل به آموزه های دینی نقش موثری در زندگی مسلمانان ایفا کند ؛ایشان دشمن شناس بود و کمترین کراماتشان کمک به مردم محروم و تربیت غلامان برای تبلیغ دین بود.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین