صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

3. ارديبهشت 1395 - 15:26
کد مطلب: 68370
امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز نماز جمعه به دو موضوع کمبود امکانات شهری لیکک و سنت های غلط در شهرستان سخن گفت.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛امام جمعه شهر لیکک در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: دو موضوع در مراسم عزاداری ما با همه خوبی هایی که دارد، هست که همچنان باعث تمسخر شهرستان می شود؛یکی بحث تیراندازی است که حرکتی منسوخ و غلط است و موضوع دیگر غذا دادن مفصل صاحب عزا در مساجد است که این حرکت هم در هیچ جا وجودندارد و لازم است مردم در برچیده شدن این امر غلط کمک کنند.

 

حجت  الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:هر چند مردم لر را به غیرت و ناموس پرستی می شناسند اما ظاهرا در بعضی از مراسمات عروسی  در شهرستان اتفاقات ناگواری می افتد که لازم است مسئولان پیگیری کنند؛مراسم اختلاط زن و مرد با لباس نامناسب باید توسط اماکن و دستگاه قضایی پیگیری شود.

 

افروغی با تبریک روز شوراهاي اسلامي شهر و روستا، گفت:شهر لیکک امکانات شهری ندارد اما روستا هم نیست یعنی چیزی ما بین این دو، شورای شهر ما باید تلاش کند  وضعیت شهر لیکک را بهبود بخشد تا شهر ما هم مانند دیگر شهرها چهره مناسبی داشته باشد.

 

وی با تقدیر از زحمات شوراهای شهر لیکک گفت:به طور کلی در سیستم شوراهای شهر در کشور مشکلاتی وجود دارد؛باید کسانی که برای شورای شهر ثبت نام می کنند دارای تخصص مربوط به امور شهری باشند.

 

امام جمعه شهر لیکک در بخش دیگری از سخنان خود گفت:ما وظیفه داریم فرمایشات مقام معظم رهبری را به عنوان ابر دکترین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سرلوحه قرار دهیم تا نظام ما به سلامت و امنیت به سر منزل مقصود رسد و پرچم توحید را به دست صاحب اصلی آن یعنی امام زمان(عج) برساند.

 

افروغی افزود:در فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری همچون مواضع گذشته ایشان،بار دیگر سخن از بد عهدی آمریکا به میان آمد و اینکه آمریکا به تعهداتش در برجام پایبند نمی باشد.

 

وی گفت:رهبر معظم انقلاب در ديدار با اعضاي اتحاديه‏ انجمن‏هاي اسلامي دانش‏آموزان ضمن بيان وضعيت جنگ نرم موجود در کشور و بيان ويژگي‏هاي مورد نياز براي اين دوره خاص، هشدار دادند که شنيده شده است که در برخي از مدارس با اقدامات انقلابي مخالفت مي‏شود که چنين وضعيتي بايد برطرف شود.

 

افروغی ادامه داد: همچنين مقام معظم رهبری در بحث از مسائل بين‏المللي و منطقه‏اي، اقدام يک دولت وابسته و پوشالي به دشمني با حزب‏الله لبنان را محکوم  و بيان داشتند که حزب‏الله لبنان وجوانان برومند آن چون خورشيدي مي‏درخشند.

 

امام جمعه شهر لیکک با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: ايران اسلامي جوانان متدین، انقلابی، پاکدامن، مصمم، هوشیار، پرانگیزه، امیدوار، اندیشه ‏ورز، شجاع و فداکار مي‏خواهد و دشمن به‏دنبال تغيير هويت ديني جوانان ماست.

 

افروغی در پایان سخنان خود گفت: دشمن نگران الگوشدن ايران اسلامي براي ديگر کشورهاست و ترویج و پذیرش سبک زندگي غربي باعث تسليم شدن در برابر غرب مي‏شود.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین