صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

27. فروردين 1395 - 10:55
کد مطلب: 68196
بخشدار مرکزی شهرستان بهمئی با اعلام بارش بی سابقه باران و جاری شدن سیل در شهرستان، به جزئیات خسارات وارد شده به مردم بهمئی پرداخت.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛بارش باران و جاری شدن سیل بی سابقه، خسارات زیادی به شهرستان بهمئی وارد کرد.

 

بخشدار مرکزی شهرستان بهمئی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سایت خبری آوای ماغر از آماده باش کامل ستاد بحران شهرستان بهمئی در زمینه مقابله با حوادث سیل زدگی و کمک به مردم خبر داد.

 

علی اکبر فرهنگی نسب تصریح کرد:با توجه به سالیان متمادی خشکسالی در شهرستان بهمئی،بارش باران و جاری شدن سیل در این فصل از سال دور از انتظار بود.

 

وی گفت:در دو روز گذشته که شدت بارشها منجر به جاری شدن سیل بی سابقه شد، خسارتهای زیادی به اراضی کشاورزی شهرستان وارد شد که تنها در منطقه رود تلخ 1100هکتار از اراضی کشاورزی (مزارع گندم و جو) به طور کامل تخریب شد و کارشناسان در حال برآورد میزان خسارت در دیگر اراضی کشاورزی شهرستان هستند.

 

فرهنگی نسب افزود:بیش از 80 راس دام در منطقه رودتلخ بهمئی در این سیلابها نابود  شدند.

 

وی گفت:حجم بارشها به حدی بود که ظرف چند ساعت گذشته دو سد ممبی و ایلی آباد شهرستان سرریز شدند که برای روستاهای اطراف این دو سد اعلام وضعیت خطر آبگرفتگی شد.

 

بخشدار مرکزی بهمئی در ادامه از خسارات سیل به راه ها هم خبر داد و گفت:راه های ارتباطی بیشتر روستاهای شهرستان دچار خسارت شده است و تاکنون راه 11 روستای بهمئی به طور کامل قطع شده است.

 

وی افزود: سه ساختمان مسکونی در روستای دره گَپی ممبی زیر آب رفت و یک ساختمان مسکونی دیگر در روستای سَر مَرغ ممبی بر اثر سیل به طور کامل تخریب شد.

 

فرهنگی نسب در پایان سخنان خود گفت: با اطلاع رسانی دقیقی که صورت گرفت و تلاش شبانه روزی تمامی مسئولان شهرستان بهمئی در این چند روز، خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم اما خسارتهای مالی زیادی وارد شد که در اخبار تکمیلی میزان خسارتهای وارده برآورد و اعلام می شود.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین