صبح زاگرس
بیمه پاسارگاد
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

24. فروردين 1395 - 1:15
کد مطلب: 68086
مصطفی ایزدی فعال اصلاح طلب در یادداشتی عدم رای اعضای خبرگان رهبری به هاشمی رفسنجانی برای ریاست مجلس خبرگان را بی احترامی به رای کل مردمی دانست.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛به نقل از سایت خبری ثامن؛اسفند سال گذشته انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزار شد نکته قابل تامل در این انتخابات تفاوت آراء مردم تهران با دیگر شهرستان ها بود در حالی که بیشترین آرا در شهرستان ها متعلق به طیف سیاسی اصولگرا بود در تهران بیشترین رای متعلق به طیف سیاسی اصلاح طلب بود که  به همین خاطر مردم شهرستان ها از سوی اصلاح طلبان متهم به عقب ماندگی سیاسی شدند.

حسین مرعشی، از اعضای ارشد حزب کارگزاران و از نزدیکان خانواده هاشمی‌رفسنجانی پس از قطعی شدن شکست جریان ائتلاف هاشمی، دولت، اصلاحات و لاریجانی در سراسر کشور، مردم شهرستان‌ها را عقب‌مانده سیاسی دانست. او همچنین مردم تهران – که به لیست مجلس ائتلاف هاشمی رأی دادند- را در حوزه سیاسی توسعه‌یافته دانست!

هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس خبرگان در تهران بیشترین رای را برای نشستن مجدد در کرسی خبرگان به دست آورد.

بعد از گذشت نزدیک به دوماه از انتخابات این بار اصلاح طلبان به فکر ریاست مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی افتاده اند حسین قیومی عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری درباره ریاست مجلس آینده، گفت : اگر آقای عارف به هر دلیلی کار را به فرد دیگری واگذار کرد باید پاسخ‌گو باشد و مردم نیز باید در مورد علت سوال کنند.

همچنین روز گذشته روزنامه آرمان منتسب به خانواده هاشمی رفسنجانی به قلم مصطفی ایزدی در یادداشتی عدم رای اعضای خبرگان رهبری به هاشمی رفسنجانی برای ریاست این مجلس را به احترامی به رای کل مردمی دانست که پیش از این از نظر اصلاح طلبان عقب مانده سیاسی بودند.

به اعتقاد این فعال سیاسی اصلاح طلب رای مردم تهران نشانه رای مردم همه ایران است که همین مطلب می تواند توهین دیگری به مردم شهرستان ها باشد.

در بخشی از این یادداشت آمده است" هاشمی‌رفسنجانی بیشترین آرا را به دست آورد. این واقعه، نمایندگان استان‌های گوناگون در مجلس خبرگان رهبری را هوشیار می‌کند که مخالف نظر مردم کشور رای ندهند و فرد دیگری را به ریاست نرسانند."

همچنین در ادامه نویسنده با آسمان و ریسمان بافتن های غیرمنطقی فواید ریاست رفسنجانی را در مجلس خبرگان بر می شمرد"فایده اول ریاست آیت ا... هاشمی بر مجلس خبرگان این است که به مردم استان‌های کشور به ویژه استان تهران، متوجه می‌شوند که نمایندگان آنان به رای شان احترام گذاشته و همان کس را که آنها انتخاب کردند، توسط خبرگان مردم به ریاست انتخاب می‌شود. آیت ا... هاشمی‌رفسنجانی، سابقه ریاست بر این مجلس را دارد و زندگی او نشان می‌دهد که هر مدیریتی را که به دست گرفته، به خوبی از عهده اش برآمده است. چنانچه نمایندگان استان‌ها، حساسیت مردم و هواداران خود را در نظر بگیرند و براساس دیدگاه جامعه ایران، به آیت ا... هاشمی رای دهند، در میان مردم شهر و استان خود از اعتبار بیشتری برخوردارخواهند شد."

البته به این فعال سیاسی  اصلاح طلب که به دیگر اعضای خبرگان برای به دست آوردن محبوبیت توصیه می کند که به هاشمی رفسنجانی رای دهند  پیشنهاد می شودبرای متوجه شدن میزان

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین