صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

19. اسفند 1394 - 14:12
کد مطلب: 67770
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی گفت:با مشارکت کشاورزان و باغداران بیش از 25هزار اصله نهال درخت پسته،بادام شیرین،انجیر و مرکبات در شهرستان توزیع و غرس شد.
بدرقه

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی ظهر امروزبا تبریک هفته درختکاری گفت:به مناسبت آغاز هفته درختکاری و در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کاشت درخت در شهرستان، بیش از 25هزار اصله نهال بین کشاورزان و باغداران شهرستان بهمئی توزیع شد.

 

بیت اله بدرقه با بیان اینکه شهرستان بهمئی ظرفیت تبدیل شدن به قطب تولید بادام شیرین در جنوب را دارد،گفت:با توجه به توجیه اقتصادی و  سازگاری با اقیلم شهرستان و استقبال مردم از بادام شیرین،بیشترین کشت نهال امسال با بیش از 20هزار اصله، مربوط به این درخت بود.

 

وی افزود:چند سالی است که کشاورزان به کاشت درخت پسته روی آوردند که در راستای پاسخ به استقبال مردم، ترویج و توسعه این درخت، 2هزار اصله نهال پسته در شهرستان توزیع و غرس شد.

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد:بیش از 3500 اصله نهال مرکبات و هزار اصله نهال انجیر هم تا پایان سال بین کشاورزان و باغداران شهرستان توزیع می کنیم.

 

  بدرقه گفت: تمامی نهال های توزیع و غرس شده بین مردم شناسنامه دار بوده و از نهالستان های معتبر و مورد تایید سازمان حفظ نباتات و کمیته فنی سازمان جهاد کشاورزی استان می باشند که به صورت یارانه ای بین کشاورزان توزیع می شوند.

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی با بیان اینکه این شهرستان هیچگونه رودخانه دائمی ندارد و آب کشاورزی از حفر چاه های عمیق تامین می شود،گفت: مشکل اساسی سد راه توسعه باغات شهرستان مشقت در صدور حفر پروانه چاه و برداشت آب است که اگر سازمان امور آب استان با در این زمینه با کشاورزان همکاری کند می توان آینده خوبی برای توسعه باغات شهرستان پیش بینی کرد.

 

انتهای پیام/

در صورتیکه به دریافت سریع و فوری اخبار مهم شهرستان بهمئی در همه حوزه های خبری و تصویری علاقه‌‌مندید، عضو «کانال تلگرام» سایت ما شوید.

چگونگی عضویت در کانال تلگرام آوای ماغر:

روی این «لـیـنـک» کلیک کرده و وارد کانال رسمی سایت خبری آوای ماغر شوید و گزینه join (پیوستن) را بزنید.

**** با ما به روز باشید***

دیدگاه‌ها

واقعاجهادکشاورزی بهمئی هم اکنون جایگاه اصلیش راپیداکرددرودبرپرسنل زحمتکش آن بویژه مدیریت محترم آن که اثرات کارآنان درخصوص کشاورزی وباغجات منطقه بوفورنمایان است بایدبه آنان خداقوت گفت""".............

نظرات کاربران

آخرین عناوین