صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

3. اسفند 1394 - 1:09
کد مطلب: 67635
روزنامه 19 دی که وابستگی شدیدی به طیف هاشمی رفسنجانی و خط مدعی اعتدال گرایی دارد، این روزها به اسم دلسوزی برای اصولگرایان، به آتش بیار معرکه ای تبدیل شده که در مسیر انشقاق جبهه اصولگرایی عمل می کند.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،این روزنامه که مرتضی داستانی، مدیرمسئول و سردبیر آن بارها و بارها از علاقه شدیدش به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن گفته ، روز گذشته در گفتگو با سه تن از اصولگرایان و به نقل از آن ها مدعی شده است که لیست شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم مورد حمایت جبهه اصولگرایان کشور نیست.

البته در عالم رسانه ای طرح این مباحث چندان جای تعجب ندارد اما از این سه چهره اصولگرا که شامل آقایان مصباحی مقدم، سجادی و غفوری فرد است جای طرح این پرسش وجود دارد که چرا در امور استان ها همچنان نگاه قیم مآبانه و پدرخواندگی خود را دارند و حال آن که بعضاً کم ترین اشراف را به مباحث منطقه ای و استانی نیز نداشته و گاه بر اساس تحلیل های ناقص و غلطی که از سوی برخی افراد به آن ها ارایه می شود به اتخاذ مواضع می پردازند.
از سویی طرح این مساله که ارایه لیست در برابر لیست جامعه مدرسین باعث مشکلات می شود در حالی است که آیت الله یزدی ، رییس محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اخیراً به تصریح بیان داشته است لیست اصولگرایان قم تعارضی با لیست جامعه مدرسین ندارد.
به نظر می رسد که امثال روزنامه هایی چون 19 دی که این روزها به آتش بیار معرکه ای در راستای اختلاف افکنی بین اصولگرایان تبدیل شده اند دقیقاً همان نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی را در تهران ایفا می کنند و آن هم چیزی نیست جز تخریب هوشمندانه وحدت جریان اصولگرا برای این که طیف حامی دولت و نزدیک به هاشمی رفسنجانی در انتخابات، گوی سبقت را در جذب رای مردم از سایرین برباید.
با این حال جای بسی تاسف است که عملکرد جبهه پیروان خط امام ورهبری با آن چه که برای آن در آغاز تاسیس شد، فاصله بسیاری دارد و به نظر می رسد که مدت هاست به ویژه در استان قم از مرام و مشرب اصولگرایی خود جدا اُفتاده است.
جالب این که روزنامه 19 دی وابسته به طیف سینه چاک هاشمی رفسنجانی در استان قم چندی است با تیراژ بسیار پایین مدعی انتشار سراسری است و حال آن که به طور معدود در برخی شهرها آن هم به صورت ناقص توزیع می شود!

انتهای پیام/

 
منبع : انقلاب نیوز

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها