صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

17. آذر 1394 - 5:03
کد مطلب: 66717
کسی که در سال 88 علیه نظام تبلیغ کرده بود و اتهامش مبنی بر نشر اکاذیب ثابت شد قرار بود امروز از واقعیات جامعه دانشجویی بگوید اما دانشجویان اهوازی مانع این کار شدند

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،به نقل از رهیاب، 16 آذر روز دانشجو بنا بر تعریف‌های ارائه شده از فعالان دانشجویی به عنوان یکی از سیاسی‌ترین روزهای دانشجویی و یا روز مطالبه دانشجویی است؛ روزی که بر علیه استکبار ستیزی باید شورید و استقلال طلبی و آرمان خواهی را مطالبه کرد.

اما امسال بنای برگزاری این مراسم به سمت و سوی اشتباهی رفت و در اکثر دانشگاه‌های مطرح از کسانی به عنوان سخنران مراسم اصلی دعوت شد که در پازل آرمان خواهی و مبارزه با استکبار جایی ندارند و بیشتر به دنبال سیاست زدگی در دانشگاه‌ها برای قدرت نمایی حزبی و استفده ابزاری از قشر دانشجویی هستند.

از روزهای گذشته سخنران برنامه اصلی روز دانشجو در دانشگاه شهید چمران آذر منصوری اعلام شده بود؛ خبری که نیروهای وفادار به انقلاب و دانشجویان آگاه را آزرد. آذر منصوری یکی از فعالان فتنه 88 است که بنا بر اظهارات وکیل مدافعش به دلیل اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی به سال حبس محکوم شد.

 

صوت/ شعار دانشجویان علیه فعالان فتنه(دانلود)

صوت/ شعار دانشجویان علیه فعالان فتنه(دانلود)

 

جهانبخش خانجانی سخنگوی وزارت کشور در دوران اصلاحات در فتنه 88 به اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و تشویش اذهان عمومی محاکمه و به 6 سال حبس محکوم شده بود.

 

کسی که در سال 88 علیه نظام تبلیغ کرده بود و اتهامش مبنی بر نشر اکاذیب ثابت شد قرار بود امروز از واقعیات جامعه دانشجویی بگوید اما دانشجویان اهوازی مانع این کار شدند چرا که معتقد هستند کسی که از بازگو کردن دروغ هراس ندارد نمی‌تواند امروز از واقعیات سخن بگوید. دانشجویان معترض با تجمع در جلو درب سالن محل برگزاری سخنرانی با دست نوشته هایی چون” چمرانی بیدار است از فتنه گر بیزار است ” فتنه گر حیا کن دانشگاه رو رها کن خواستار لغو سخنرانی این دو محکوم فتنه شدند.

فیلم تجمع دانشجویان(دانلود)

سخنرانان این مراسم که بنا بود در ساعت ۱۰ در محل حاضر باشند به علت تجمع دانشجویان با تاخیر ۲ ساعته به صورت اسکورت شده وارد سالن آمفی تئاتر دانشگاه شده و در صورتی که قرار بود مراسم بصورت برای عموم دانشجوها برگزار شود درهای سالن را برروی دانشجویان معترض بستند.

آذر منصوری" توسط حراست دانشگاه از درب پشتی سالن محل برگزاری سخنرانی وارد می شود و در جمع 40 نفری یک صحبت یک دقیقه ای می کند و می گوید"در کشور آزادی نیست" در این بین دانشجویان معترض وارد سالن می شوند و آذر منصوری فرار را بر قرار ترجیح می دهد چند تن از حامیان وی به دانشجویان معترض حمله ور می شوند.

اما در بین این اتفاقات سعید جمشیدی از فعالان دانشجویی دانشگاه چمران و مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه که برای شرکت در مراسم سخنرانی روز دانشجو به سالن آمفی تئاتر این دانشگاه رفته بود مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت. پس از وقوع این حادثه دانشجویان جمشیدی را در شرایط نامطلوبی از سالن محل برگزاری مراسم خارج کردند و با اورژانس به یکی از مراکز درمانی انتقال دادند.

 

صوت/ شعار دانشجویان علیه فعالان فتنه(دانلود)

صوت/ شعار دانشجویان علیه فعالان فتنه(دانلود)

به گزارش رهیاب، محمد احمدی عضو شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در میزگرد روز دانشجو در دفتر رهیاب گفته بود: قرار دادن دانشجو در مقابل دانشجو به جای مطالبه دانشجو از مسئولان یکی دیگر از راه‌های نفوذ است و متأسفانه برخی از روسای دانشگاه‌ها می‌خواهند دانشجویان فریب خورده را مقابل دانشجوی انقلابی قرار دهند تا اگر اختلافی در دانشگاه پیش آمد آن را به رقابت سیاسی 2 دانشجو تقلیل دهند.

قرار دادن دانشجو در مقابل دانشجو یکی از کارهایی است که سبب اختلاف بین دانشجویان می‌شود تا افراد فاقد صلاحیت در دانشگاه از وضعیت پیش امده در دانشگاه نهایت استفاده را ببرند. دانشگاه شهید چمران اهواز در یک سال گذشته شاهد برخوردهای سرهنگ گونه سرپرست و معاون فرهنگی‌اش با مسائل فرهنگی بودند و ظاهراً این سیاست در دوران ریاست جدید هم دنبال می‌شود.

انتهای پیام/گ

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها