صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

30. آبان 1394 - 19:12
کد مطلب: 66562
رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از اجرایی شدن 492 پروژه اقتصاد مقاومتی در هشت ماهه سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، رضا رنجبر ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیج در پنجم آذر ماه 57 به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد.

رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تاریخچه بسیج شفاف بوده و نمونه عینی و بارز آن حضور مقتدرانه در جبهه‌های جنگ، کمک به دولت‌ها در رفع محرومیت‌ها، پیشتازی در عرصه سلامت و ... بوده است، گفت: بسیج سازندگی در عرصه‌های مختلف موفقیت‌های خوبی کسب کرده است.

رنجبر در ادامه با تشریح خدمات‌دهی بسیج سازندگی در 10 عرصه مختلف ادامه داد: بسیج سازندگی در حوزه عمرانی و محرومیت‌زدایی با کسب اعتبارات سازندگی کوثر پروژه‌هایی را با رویکرد محرومیت‌زدایی در سطح مناطق محروم اجرا می‌کند.

وی در ادامه تعداد پروژه‌های عمرانی بسیج سازندگی در سال جاری را 58 پروژه با اعتبار 170 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این پروژه‌ها شامل 25 مسجد، پنج خانه بهداشت، دو حسینیه، دو باب کتابخانه، 15 گلزار شهدا، دو خانه عالم، دو کتابخانه، چهار کانال آبیاری کشاورزی، دو باب خانه نیازمند و دو غسالخانه است.

این مسئول به برنامه‌های بسیج سازندگی در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی 130 میلیارد ریال تسهیلات در 550 عرصه اقتصاد مقاومتی با اشتغال‌زایی هزار و 500 نفر اجرا شده است.

رنجبر از اجرایی شدن 492 پروژه اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: این تعداد پروژه‌ها طی هشت ماه گذشته اجرا شده که برنامه داریم تا پایان سال جاری تعداد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را به هزار پروژه برسانیم.

رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد عمده پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان را شامل کشت زعفران، مزرعه پرورش شترمرغ، مزرعه مرغ بومی و بوقلمون و کارگاه پودر ورمی کمپوست عنوان کرد و گفت: سرجمع 18 مزرعه پرورش زعفران در استان داریم که سه مزرعه آن در هفته بسیج افتتاح می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه 10 هزار هکتار از اراضی استان کهگیلویه و بویراحمد زیر کشت زعفران است، گفت: تعداد متقاضیان برای کشت زعفران خوب و رضایت‌بخش بوده که همواره بسیج سازندگی در قالب تسهیلات اقتصاد مقاومتی از آن‌ها حمایت می‌کند.

این مسئول از افتتاح اولین مزرعه شترمرغ کهگیلویه و بویراحمد در هفته بسیج خبر داد و گفت: اولین مزرعه شترمرغ با 25 قطعه دوشنبه هفته جاری با حضور مسئولان افتتاح می‌شود.

رنجبر تعداد مزارع مرغ بومی در کهگیلویه و بویراحمد را 480 مرکز عنوان کرد و گفت: در سال جاری 103 واحد مزرعه مرغ بومی احداث شد.

رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از توزیع دو هزار کلونی زنبور عسل در استان خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری 12 مزرعه پرورش بوقلمون در استان افتتاح کردیم که قریب به هزار و 600 قطعه بوقلمون امسال بین متقاضیان توزیع کردیم.

وی تعداد کارگاه‌های پودر ورمی کمپوست در کهگیلویه و بویراحمد را 11 واحد عنوان کرد و گفت: در سال جاری سه واحد آن افتتاح شد.

این مسئول در ادامه سخنان خود به اقدامات بسیج سازندگی در حوزه بهداشت و سلامت گریزی زد و گفت: با اعزام 81 تیم پزشکی به مناطق محروم به 10 هزار نفر خدمات‌رسانی لازم ارائه شد که تاکنون توسط بسیج سازندگی یک بیمارستان صحرایی در منطقه تنگ تامرادی اجرا و دومین بیمارستان در هفته بسیج در منطقه بابا کلان گچساران اجرا می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از اعزام دو هزار و 200 دانشجو در قالب اردوی جهادی به مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: این افراد در زمینه آموزشی، علمی، عمرانی، اقتصادی و کشاورزی و ...به مردم محروم این مناطق کمک‌رسانی کردند.

رنجبر در ادامه از اعزام هشت هزار نفر در قالب اردوی حلقه‌های صالحین به مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: این تعداد افراد در زمینه کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی، مرمت و بازسازی جداول کشاورزی و ..یاری‌گر مردم منطقه بودند.

وی از دیگر اقدامات بسیج سازندگی را ارائه تسهیلات به 50 نفر از زندانیان آبرومند عنوان کرد و گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با مدیر کل امور زندان‌ها تسهیلاتی را در قالب اقتصاد مقاومتی به تعدادی از زندانیان پرداخت کردیم تا وارد بازار کار شوند.

رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت تسهیلات مهاجرت معکوس به 100 خانوار خبر داد و گفت: متقاضیانی که قصد دارند به مناطق روستایی خود بازگردند و اشتغال‌زایی در آن منطقه ایجاد کنند بسیج سازندگی از این افراد حمایت و تسهیلات لازم را پرداخت می‌کند.

رنجبر برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمد را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: در نظر داریم نمایشگاه دائمی اقتصاد مقاومتی در هر شهرستان دایر کنیم.

انتهای پیام/82011/ط40

نظرات کاربران

آخرین عناوین