صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد
برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها در خصوص مشکلات تک‌فرزندی
30. آبان 1394 - 16:43
کد مطلب: 66556
معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نیاز است کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه در خصوص مشکلات تک‌فرزندی در خانواده‌ها و فرهنگ‌سازی افزایش نرخ باروری برگزار شود.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، فتاح محمدی ظهر امروز در نشست برگزاری همایش تبیین سیاست‌های کلی جمعیت با بیان اینکه نیروی انسانی عامل توسعه هر کشوری است، اظهار کرد: این نیروی انسانی باید جوان و بانشاط باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: افراط و تفریطی که در گذشته وجود داشت مشکلاتی را ایجاد کرد و موجب شد برای مدتی سیاست افزایش و سپس کاهش جمعیت در کشور اعمال شود که فراهم نبودن زیرساخت‌ها یکی از دلائل اصلی سیاست کاهش جمعیت بود.

این مسئول بر افزایش بهداشت افراد جامعه خصوصاً جامعه زنان تأکید کرد و گفت: افزایش بهداشت در بین زنان می‌تواند در افزایش نرخ باروری مؤثر باشد که دانشگاه علوم پزشکی استان باید این امر مهم را در اولویت کاری خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه باید زیرساخت‌های افزایش جمعیت دیده شود، گفت: باید زیرساخت‌های آموزشی، تفریحی و تمام زمینه‌های لازم برای افزایش جمعیت مورد توجه باشد.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه افزایش نرخ باروری باید توسط دستگاه‌های فرهنگی اطلاع‌رسانی شود، گفت: نیاز است کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه در خصوص مشکلات تک‌فرزندی در خانواده‌ها و فرهنگ‌سازی افزایش نرخ باروری برگزار شود.

وی در خصوص برگزاری همایش تبیین سیاست‌های کلی جمعیت مبتنی بر سلامت مادر و کودک در راستای ارتقاء نرخ باروری گفت: برگزاری این همایش فرصت مناسبی است تا مردم استان نسبت به کاهش نرخ باروری حساس شوند.

انتهای پیام/82024/ط20

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین