صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

مدیرکل حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
مشارکت 11 هزار کهگیلویه و بویراحمدی در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی
27. آبان 1394 - 12:21
کد مطلب: 66522
مدیرکل حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: 11 هزار و 873 نفر از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت می‌کنند.

به گزارش سايت خبري آواي ماغر، خبرگزاری فارس از یاسوج، رحمان فاضلی صبح امروز در نشست هماهنگی مراسم اربعین حسینی با تأکید بر هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم گفت: 11 هزار و 873 نفر از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در قالب 3 هزار و 968 گروه در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی امسال شرکت می‌کنند.

مدیرکل حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد به زمان دقیق اعزام زائران اشاره کرد و گفت: اعزام شرکت‌کنندگان در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از دوم تا 10 آذر ماه صورت می‌گیرد و از یازدهم تا نوزدهم آذرماه عملیات برگشت زائرین به استان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اعزام افراد به پیاده‌روی اربعین تنها با ویزا صورت می‌گیرد، افزود: هیچ شخصی بدون ویزا به مرز مراجعه نکند که از خروج افراد بدون ویزا جلوگیری می‌شود.

این مسئول از تشکیل کمیته‌های مختلف برای برگزاری باشکوه و منظم پیاده‌روی اربعین امسال خبر داد و افزود: کمیته حمل و نقل، کمیته بهداشت و درمان، کمیته پشتیبانی، کمیته فرهنگ و اطلاع‌رسانی و کمیته امنیتی برای برگزاری بهتر این مراسم همکاری می‌کنند.

فاضلی خواستار اطلاع‌رسانی رسانه‌های استان در خصوص مشارکت مردم برای واریز کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به ستاد اربعین حسینی استان کهگیلویه و بویراحمد شد و افزود: شماره حساب 0110415863004 بانک ملی شعبه غدیر ستاد اربعین حسینی آماده دریافت کمک‌های نقدی مردم استان است.

مدیرکل حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: واحدهای جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی در تمام شهرستان‌های استان دایر می‌شود و مردم می‌توانند کمک‌های غیرنقدی خود را برای برگزاری بهتر این مراسم به این واحدها تحویل دهند.

وی به استقرار ایستگاه‌های صلواتی در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: دو ایستگاه صلواتی در شهرستان گچساران و یک ایستگاه دیگر در بویراحمد دایر می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: سازمان حج و زیارت به غیر از پیگیری ویزای زائرین در هیچ مورد دیگری دخالت ندارد و مردم خودشان سرگروه انتخاب و در قالب گروهی در این مراسم شرکت کنند.

انتهای پیام/82024/ط

نظرات کاربران

آخرین عناوین