صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

کارشناس ورزشی در سمنیار نقش ورزش درسلامت بانوان عنوان کرد؛
پوشیدن ساپورت و کفش پاشنه بلند سلامت جسمی بانوان را به خطر می اندازد
25. آبان 1394 - 1:53
کد مطلب: 66459
یک کارشناس ورزشی با اشاره به لرزوم ارتقای سلامت بانوان گفت:بانوان ما با استفاده از فرهنگ غلط غرب و پوشیدن ساپورت و کفش پاشنه بلند سلامت خود را به خطر می اندازند.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر، مدرس دانشگاه و دکترای روانشناسی در سمینار نقش ورزش در سلامت بانوان در شهر لیکک،  گفت:بانوان نیمی از جامعه ما را تشکیل می دهند و در واقع از دامن بانوان فرد به معراج می رسد چرا که در دامن بانوان،نه تنها مردان سالم بلکه بانوان سالم هم پرورش می یابند.

 

دکتر رحمان اکبری تصریح کرد: بانوان جامعه ما در گذشته با وجود تمامی مشکلات پر تحرک بودند و بیشتر امراض کنونی که ناشی از کم تحرکی است ، نداشتند ،اما الان می بینیم مشکلات فراوانی حوزه سلامت بانوان ما را تهدید می کند.

 

اکبری افزود: با ابراز تاسف باید گفت که نه تنها بانوان جامعه شهری بلکه بانوان جامعه روستایی کشور ما هم دچار کم تحرکی شدند که وزارت ورزش و جوانان به این نتیجه رسید تا جهت ایجاد تحرک از گزینه راه اندازی جشنواره بومی- محلی دا در سطح روستاها استفاده کند.

 

وی خاطرنشان کرد:سبک زندگی غیر اسلامی مردم را به سمت کم تحرکی و بی نظمی در خواب سوق می دهد و همان طور که می دانید الان مردم ما به خصوص جوانان و نوجوانان تا پاسی از شب را در شبکه های اجتماعی مجازی می گذرانند و از خواب شب محروم می شوند.

 

اکبری ادامه داد:اگر به آیات قرآن توجه کنیم، می بینیم که خداوند در چند آیه تاکید می کند که شب را برای آرامش آفرید، در صورتی که امروز دانشمندان به این نتیجه رسیدند که بهترین زمان برای آرامش بدن شب می باشد و بهترین خواب ها نیز خواب از ساعت 11و نیم شب تا 5و نیم بامداد می باشد.

 

این کارشناس ورزشی تاکید کرد:از نظر علم پزشکی و سلامت، منافذ پوست بدن باید آزاد باشند تا به خوبی عمل تبخیر و تعریق صورت گیرد، اما بانوان با استفاده از لباسهای ساپورت و چسبیده به بدن که هدیه فرهنگ غرب می باشد،اجازه نمی دهند عمل تبخیر در بدن آنها به خوبی صورت گیرد و با این کار سلامت جسمی آنان به خطر می افتد.

 

اکبری اضافه کرد: در مورد دیگر نیز که زنان خواسته یا ناخواسته سلامت جسمی خود را خطر می اندازند،پوشیدن کفش های پاشنه بلند و غیر استاندارد می باشد که با این کار دچار گودی کمر و انحنای غیر طبیعی در ستون فقرات خود می شوند.

 

وی افزود:آمار زیادی از بانوان جامعه ما با مشکل راست قامتی،افتادگی شانه ها و گودی کمر مواجه هستند که نیاز است با تمرینات ورزشی مناسب این مشکلات را حل کنند.

 

اکبری با بیان اینکه زنان باید بدانند که به عنوان نیمی از جامعه، جهت ارتقای سلامت جامعه ضروری است که به سلامت خود توجه کنند،گفت: بهترین راهکار ارتقای سلامت بانوان استفاده از تمرینات ورزشی مداوم و کارشناسانه است.

 

وی در پایان گفت:ورزش نه تنها عامل پیشگیری از بیشتر بیماری هاست، بلکه در شرایط کنونی خیلی از بیماری ها- به خصوص مشکلات جسمانی بانوان همچون مشکل در راست قامتی،افتادگی شانه ها، گودی و انحنای غیر طبیعی کمر- با ورزش درمانی معالجه می شوند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین