صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

22. آبان 1394 - 3:25
کد مطلب: 66410
کارشناس ارشد علوم سیاسی راه مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن را مدل قرآنی سیره پیامبر دانست.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،کارشناس ارشد علوم سیاسی ظهر امروز در مصاحبه اخصتاصی با خبرنگار آوای ماغر اظهار کرد:در حال حاضر بزرگ ترین تهدیدی که متوجه کشور ماست، همان پروژه نفوذ دشمن است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید زیادی دارند.

 

کریم افتخاری گفت:مقام معظم رهبری در این باره نفوذ اقتصادی و نفوذ امنیتی را در مقابل نفوذ فکری،عقیدتی و فرهنگی بسیار ناچیز و کم اهمیت شمرد و این موضوع ارزش کار فرهنگی در مقابل تهاجم  فرهنگی بیگانه را دوچندان می کند.

 

وی افزود: جای هیچ تردیدی نیست که مذاکره با آمریکا بخشی از پروژه نفوذ است و به همین خاطر بود که مقام معظم رهبری هم در این باره تاکید داشت که ما تنها در بحث هسته ای مذاکره کردیم و باید راه های نفوذ دشمن را در کشور ببندیم.

 

افتخاری تصریح کرد:علت اینکه آمریکا قصد نفوذ فرهنگی دارد، به خاطر باتلاق هایی است که در جنگ سخت و سیاست در منطقه برای خود و همپیمنان درست کرد و مطمئن است از این طریق نمی تواند به اهداف شوم خود برسد و بهترین دستاویز برای یافتن رخنه نفوذ همین فرصت مذاکرات است که باید مراقب باشیم.

 

 این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیمه مهرماه امسال بار دیگر به محدودیت مذاکره با آمریکا تاکید داشت،گفت: رهبر انقلاب با تاکید بر اینکه مذاكره با آمريكا ممنوع است،فرمود: به‏خاطر ضررهاي بي‏شماري كه دارد و منفعتي كه اصلاً ندارد؛ اين فرق مي‏كند با مذاكره با فلان دولتي كه نه چنين امكاناتي دارد، نه چنان ‏انگيزه‏اي دارد؛ اين‏ها با همديگر متفاوت است، اين‏را نمي‏فهمند.

 

افتخاری در پایان سخنان خود گفت:مقام معظم رهبری بهترین مدل مقابله با نفوذ دشمن را مدل قرآنی پیامبر اکرم (ص) بیان نمود و فرمود: در مقابل كساني‏كه با شما دشمني مي‏كنند و دشمن شما هستند، «اَشِدّاء» باشيد، ؛ مثل خاكريزِ نرم نباشيد كه دشمن از هرجا خواست، بتواند در شما نفوذ كند؛ امّا «رُحَمآءُ بَينَهُم»، بين خودتان، دلهايتان با هم صاف باشد، با هم مهربان باشيد؛ اسمها نتواند شما را از هم جدا كند، مرزهاي جغرافيايي نتواند شما را با هم دشمن كند.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین