صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

11. مهر 1394 - 0:55
کد مطلب: 65922
امام جمعه موقت شهرگچساران عامل نابسامانی جهان اسلام را انحراف واقعه غدیر از مسیر اصلی خود دانست و راه بازگشت را تقویت ولایت فقیه بیان نمود.
ولایت فقیه,عید غدیر,بصیرت,امام علی(ع),امامت,ولایت,خواجه پور,رحم الله خواجه پور,امام جمعه موقت ,شهر گچساران,شهرستان بهمئی,شهر لیکک,آوای ماغر,جشن غدیر

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،امام جمعه موقت شهرگچساران و استاد حوزه و دانشگاه در مراسم بزرگداشت عید غدیر در شهرستان بهمئی شامگاه امشب به بیان ارزش واقعه غدیر پرداخت و این واقعه را بزرگترین عید مسلمانان خواند.

 

حجت‌الاسلام رحم‌الله خواجه‌پور با تبریک عید سعید غدیر خم گفت:ما در مقطعی از زمان زندگی می کنیم که ظلم و ستم جهان را فرا گرفته است  و مستکبرین از اعمال هیچ جنایتی علیه مظلومان عالم دست بردار نیستند.

 

خواجه‌پور با تسلیت فاجعه منا به تمامی مسلمانان جهان به خصوص مردم ایران،گفت:متاسفانه با وجود ظلم ظالمان،ما مسلمانان یک امت متفرق و متشتت هستیم. وی افزود:حرمین شریفین سالیان متمادی است که از دست صاحبان اصلی آن خارج شده است ؛در 36 سال گذشته 11 سال حجاج بیت الله الحرام آن هم در سرزمین مقدس منا که حجاج بعد از به جا آوردن اعمال حج برای برائت از مشرکان به این مکان مقدس می آیند و آل سعود به جای آنکه امنیت آنها را تامین کند این مکان  را به قتلگاه مسلمانان تبدیل کرده است.

 

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد:یکی از دلایل این همه ظلم و ستم در جهان و وجود این همه نابسامانی این است که عده ای از اصحاب پیامبر (ص) بصیرتی که امروز مردمان ما دارند،نداشتند و غدیر از مسیر اصلی خود خارج شد.

 

خواجه‌پور افزود:اگر اصحاب پیامبر (ص) می گذاشتند ولایت الهی بعداز واقعه غدیر استمرار یابد، امروز شاهد این همه ظلم و ستم و مشقت نبودیم؛عالم از مسیر غدیر خارج شد و این باعث انحراف در جامعه مسلمین شد.

 

امام جمعه موقت شهر گچساران برای بسط کلام خود به تخصص معماری اشاره کرد و گفت:متخصصین عمران و معماری می دانند که اگر قرار است ساختمانی بنا نهاده شود ،نیاز به دو مرحله سفت کاری یا زیرسازی و نازک کاری یا روسازی دارد؛امروزه از دیدگاه مکتب اسلام و مذهب شیعه تمام عالم در مرحله سفت کاری قرار دارد و مرحله نازک کاری هنوز فرا نرسیده است.

 

خواجه پور ادامه داد:برای جلوگیری از ادامه انحراف بیشتر واقعه غدیر، همه ما مسئولیم و وظیفه داریم؛وظیفه ما تقویت ولایت فقیه  است که با تحکیم ولایت فقیه جامعه از نابسامانی خارج می شود.

 

وی گفت:همان طور که خداوند در قرآن می فرماید مسلمانان حق ندارند زیر بار مشرکان بروند اما شاهد هستیم که حرمین شریفین به دست صهیونیست بین الملل افتاد،آنها فرمان می دهند و آل سعود هم اطاعت میکند.

 

خواجه پور از مواضع صریح و انقلابی رهبر معظم انقلاب در مورد فاجعه منا تقدیر کرد و گفت:درود بر لبان مبارک مقام معظم رهبری که با شجاعت تمام و با موضع مشخص، آل سعود را به برخورد تند و خشن تهدید کرد و بنده نیز به نمایندگی از مردم شریف شهرستان بهمئی خدمت مقام معظم رهبری عرض می کنم که مولا و مقتدای ما، ما مردم موضع صریح و انقلابی تان را دیدیم و پیامتان را شنیدیم و حالا هم آماده هستیم که اگر لازم باشد و فرمان جهاد دهید همه آماده مبارزه با کفر،شرک و الحاد هستیم و کاری می کنیم تا مستکبران عالم نای بلند شدن دوباره را نداشته باشند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین