صبح زاگرس
بیمه پاسارگاد
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

3. مهر 1394 - 15:27
کد مطلب: 65879
امام جمعه شهر لیکک با تشریح فتنه و اتاق فکر آن در لندن ،گفت:مسئولان ما از هر جناحی حق قانونی دارند از لحاظ قانونی و قضایی کسانی را که تبلیغ فتنه می کنند تحت پیگرد قانونی قرار دهند.
فتنه, فتنه گر, مسئولان, سیاسی, افروغی, امام جمعه, لیکک, بهمئی, نفاق, حج, عید, قربان, غدیر, عید غدیر, عید قربان, آوای ماغر

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر گفت:تعداد زیادی افراد نسبت به خطبه هفته قبل سوال داشتند که باعث خوشحالی بنده است که مردم خطبه ها را به صورت ویژه دنبال می کنند و بنده از آنها تشکر ویژه می کنم.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی بابیان اینکه دغدغه مقام معظم رهبری نسبت به نفوذ دشمن در لایه های گوناگون جامعه باید مد نظر قرار گیرد، افزود: بحث نفوذ سیاسی، اقتصادی و امنیتی دشمن مورد تاکید مقام معظم رهبری است و دشمن به هر بهانه ای می خواهد همه حوزه های نفوذ را دنبال کند.

 

وی تصریح کرد: از همه مهم تر پیش بینی نفاق و شکل گیری فتنه جدید است که پیشبینی و هوشیاری همه مردم ، مسئولان و همه جریانهای سیاسی کشور آن را در نطفه خفه خواهد کرد و اجازه این کار را نمی دهد.

 

افروغی گفت:پیش بینی بنده در مورد فته اخیر، فتنه نفاق است که بسیار پیچیده تر و حساس تر بوده و نزدیک ترین افراد ما ممکن است در این باتلاق فرو رفته و از بین بروند .

 

وی افزود:پیغمبر(ص) از جانب نفاق ضربه خورد ،نفاق یک جریان بوده و حادثه موقتی نیست ، به همین خاطر شناخت جریانات خیلی مهم است .

 

افروغی ادامه داد: بعضی از اصحاب پیامبر که دخترشان در منزل  پیامبر بود ،دشمن پیغمبر بودند و  بعدها سرسلسه جنبان جریانات ضد ولایت و ضد نبوت شدند .

 

امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد:جنگهای حضرت علی (ع) بیشتر جنگ با نفاق بود و جنگهای کمی با خارج از کشور پهناور اسلامی داشت؛ جنگ نهروان و جنگ صفین امام علی(ع) با چه کسانی بود؟ خوارج قاریان و حافظان قرآن  بودند که  پیشانی آنها همه پینه بسته از سجده های طولانی بود به طوری که خیلی ها وحشت می کردند بر آنها شمشیر بکشند ، طلحه و زبیر سیف اسلام بودند و فرمانده  بودند .

 

افروغی گفت:در قضیه شهادت امام حسین (ع) ،عمر سعد یک فقیه برجسته بود که به دام افتاد ؛کسی که فتوای شهادت امام حسین(ع) را صادر کرد، فقیه بود و بین مردم مقبولیت داشت.

 

وی تصریح کرد:در فتنه ای که قبلا در کشور ما اتفاق افتاد عده ای از خوبان غرق این گرداب شدند بعضی غرق شدند و نجات یافتند اما بعضی هم نجات دادنشان سخت است . منافقین در سرحد تلاش خود فعالیت کردند تا جایی که رئیس جمهور وقت،بنی صدر را با خود همراه کردند که خودش هم همراهشان بود؛ نهضت آزادی فعال شد،ملی گراها و سلطنت طلبها فعال شدند.خیلی ها فریب خوردند که با راهنمایی های مقام عظمای ولایت نجات یافتند.

 

امام جمعه شهر لیکک تاکید کرد:عده ای ،در واقع اتاق فکر فتنه ،مردم ذهنشان در شهرستان  و استان نشست نخورد ، در شهرستان همه جریانات سیاسی ما رزمنده،بسیجی ، نماز خوان و ولایتمدارند و عده ا ی هم که فریب می خورند باید آگاهی داده و توضیح دهند که چه خبر است؟

 

افروغی ادامه داد:دو دلیل عمده که بدانید جریان فتنه چقدر خطرناک است ،یکی اتاق فکر موسوم به اتاق فکر لندن است که یک شورای پنج نفره می باشند و بیانیه های دهگانه آنان  در جریان فتنه  88 به ایران سرازیر شد.این بیانیه ها توسط این اتاق فکر طراحی شد و فتنه گران هم توسط حمایت همینها پیش می رفتند و دوم حمایت آشکار و بدون هیچ دغدغه صهیونیسم ،انگلیس و آمریکا بود که ما به مقوله اول می پردازیم.

 

افروغی گفت:عادل سروش،یکی از اعضای اتاق فکر فتنه در لندن است که قائل به این موضوع است که قرآن شهود شاعرانه پیامبر است و وحی را قبول نمی کند .در صورتی که اساس اسلام همین وحی است؛کتابهای گوناگون این فرد دین را به اضمحلال می کشاند وی منکر وجود حضرت مهدی(عج) می باشد.

 

وی افزود: سروش  برای عمل به احکام الهی کتاب، اجماع ،سنت عقل و قوانین جامعه جهانی را پیشنهاد می دهد و می گوید اگر قوانین جامعه جهانی همجنس بازی را قبول کنند ،ما هم باید بپذیریم .

 

افروغی گفت: مهاجرانی یکی از وزیران سابق کشور،می گوید شیعه را نشأت گرفته از شیعه صفوی می داند و می گوید این کلمه را در زمان صفویه از خودشان درآوردند؛بحث حجاب و عصمت حضرت زهرا (س) قبول ندارد در صورتی که این تفکرات کسی است که یکی از بهترین کتابها را در مورد حضرت زهرا(س) زمانی که سالم بود، نوشت.

 

وی افزود: مهاجرانی ولایت را منحصر به رسول اکرم میداند و می گوید با رفتن پیامبر ولایت خاتمه می آید و با رفتن او نبوت پایان یافته و ولایت به کس دیگری منتقل نمی شود.

 

افروغی گفت:این عضو اتاق فکر لندن می گوید حقیقت دین همان تجربه فردی دینی است و چیزی به نام وحی وجود ندارد ؛دین هیچ ارتباطی به امور اجتماعی،سیاسی و حکومتی ندارد و هر کس به همان اندازه دین دار است که به تجربه فردی رسیده باشند و این یعنی انقطاع از وحی.

 

امام جمعه شهر لیکک به معرفی یکی دیگر از اعضای اتاق فکر فتنه پرداخت و گفت: اکبر گنجی یکی از افرادی بود که در جریان حادثه برلین به نشانه اعتراض به نظام جمهوری اسلامی ایران در سال 79 در برلین لخت مادر زاد شدند که همان سال در ایران دستگیر شد و کوفی عنان ،تونی بلر و بوش صراحتا از وی حمایت کردند و خواهان آزادی وی بودند.

 

وی افزود:نظریه جدایی دین از سیاست در کتابهای اکبر گنجی مشهود است و او در کتاب جنبش سبز در چهارراه دموکراسی، ولایت فقیه را استبداد دینی دانسته و می گوید جامعه هم راهی جز رجوع به عقل جمعی ندارد.

 

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:دشمنان انقلاب هزینه های فکری و مادی سنگین می پردازند تا منافع نظام را به خاطر اینکه منافع آنها را به خطر می اندازد،تهدید کنند.

 

افروغی گفت:به این خاطر مسئله را مهم می دانم که عده ای در داخل کشور به تبلیغ  نیروهایی که از گردنه نظام افتادند پرداخته و دنبال احیای آنها هستند .

 

وی گفت:یک جمله واضح و صریح بگویم که کسی نگویدحرف شما کنایه دار بود ،هر کس ولایت فقیه و قانون اساسی را قبول دارد مورد تایید و برادر ماست.

 

افروغی افرود: اما عده ای این دو راه را قبول ندارند و خطر اینجاست که هم دشمنان به دنبال جذب آنهاست و هم جریان های رسمی کشور  باید اعلام کنند که از آنها نیستند .

 

وی گفت: افرادی که از این دو گروه سیاسی رسمی کشور خارجند جزو جریانات سیاسی رسمی کشور نمی دانیم و آنها را جزو جریانات دشمن می دانیم ؛ما فتنه را جزو جریانات سیاسی کشور نمی دانیم و کسی که ولایت را قبول ندارد جزو جریانات سیاسی رسمی نیست.

 

امام جمعه شهر لیکک افزود: از همین افراد مطرودی که ممکن است روحانی و سید هم باشد ،آقایی که مسئولان استانی گول خورند و خیلی از استانها مانع ورودش شدند به استان آمد.

 

افروغی گفت:وی ولایت فقیه را قبول ندارد ،حتی شورای فقاهتی را قبول ندارد و به شدت از بحث سردمداران فتنه حمایت می کند و هر روز از خانواده های آنان دیدار می کند.

 

افروغی با بیان اینکه فتنه را رهبری مشخص کرده است،گفت: فتنه خط قرمز نظام است و به خاطری که این برنامه تبلیغی برای سران فتنه شده است ،قابل پیگیری قانونی و قضایی است .

 

امام جمعه شهر لیکک تاکید نمود:ماحصل صحبت بنده این است که جریانات رسمی ما ولایت فقیه و قانون اساسی را قبول دارند اما ممکن است کسی در بدنه این دو جریان سیاسی رسمی کشور  هم اهل فتنه باشد و مردم باید به دقت تفکیک کنند و فتنه یعنی همین.

 

افروغی با بیان اینکه ممکن است افراد گول بخورند،گفت: از مسولانی که با آگاهی در این برنامه شرکت نکردند ،تشکر ویژه می کنم .اما افرادی که حضور داشتند دو دسته اند ،یک عده حواسشان نبود که اشکال ندارد و باید از این به بعد حواسشان باشد و اما عده ای که عامدانه شرکت کردند ،مسئولان عزیز از هر طیف و جناحی حق پیگیرد قانونی و قضایی آنها را دارند و قانون هم به اینها این اجازه را می دهد.

 

وی افزود:بنده به عنوان یک برادر از سر دلسوزی این موضوع را انعکاس دادم و عده ای هم که ندانستند که آن آقا چه افکاری دارد، ناراحت شدند.

 

امام جمعه شهر لیکک در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به فاجعه منا به عنوان اتفاقی که امروز در جهان اسلام افتاد و همه را داغ دار کرد و مقام معظم رهبری عزای عمومی اعلام فرمودند،گفت: خودمان را در غم  همه خانواده هایی که عده ای از اعضای خود را در این حادثه از دست دادند، شریک میدانیم و آل سعود را مقصر این کار می دانیم.

 

افروغی افزود: البته خون همین شهدا به فضل پروردگار باعث آبروریزی آل سعود می شود و امیدواریم این حکومتی که به دست تعدادی از جوانان خانواده بی بند و بار افتاد سقوط کند و یمن و بقیه شیعیان عالم از دست آل سعود آزاد شوند.

 

امام جمعه شهر لیکک با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ،گفت: از سپاه و پایگاه های مقاومت بسیج که با برگزاری یادواره شهدا یاد شهدا را زده نگه داشتند قدر دانی می کنم و برگزاری چنین یادواره هایی نشان از روحیه سلحشوری و انقلابی مردم شهرستان ما نسبت به بقیه شهرستان هاست  و هر انسان منصفی باید سر تواضع در برابر این مردم فرود آورد.نشانه دوم سرافرازی مردم بهمئی که این را در خیلی جا ها  گفتم، این است که در مردم بهمئی استعدادهای فراوانی وجود دارد و مسئولان باید موانع شکوفایی استعدادها را بردارند .

 

افروغی در بخشی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به جایگاه ویژه عید غدیر، گفت:بزرگترین عید تشیع عید غدیر خم است که در آیه 67سوره مائده خداوند می فرماید "ای پیامبر هر چه بر تو نازل شد ابلاغ کن و این نشان از توجه خاص به این مورد است چرا که هر چه قبلا بر پیامبر نازل شده بود ابلاغ کرد و این ابلاغ ولایت بود که هم عرض با نبوت است و اگر به مردم سرایت نشود نبوت هم به مردم نمی رسد و دروازه ورود مردم به نبوت ،ولایت است.

 

افروغی در پایان سخنان خود گفت:امام هادی(ع) درباره ارزش عید غدیر فرمود: شیعه چهار عید دارد؛عید قربان، عید فطر، روز جمعه و عید غدیر که عید غدیر از همه مهم تر است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

درود بر اقای افروغی امروز بنده پای سخنان ایشون بودم بسیار عالی سخنرانی کردن. احسنت

نظرات کاربران

آخرین عناوین