صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

28. مرداد 1394 - 13:48
کد مطلب: 65485
یک کارشناس ارشد و تحلیل گر سیاسی با تاکید بر فصل الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف ،گفت:نباید به آمریکا اعتماد کنیم و اجازه نفوذ دشمنان را به لایه های مختلف کشور بدهیم.
این کارشناس مسائل سیاسی

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،کارشناس ارشد علوم سیاسی در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگار آوای ماغر با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اظهار کرد:مسلمانان در دوران مختلف چندین بار چوب اعتماد به بدخواهان را خوردند.

 

کریم افتخاری گفت:روایتی داریم که مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود.با توجه به تجربه تاریخی از صدر اسلام تاکنون دشمنان اسلام از حربه های مختلف جهت ضربه زدن به اسلام استفاده می کردند ودر بسیاری از مواقع با تیزهوشی رهبران جوامع اسلامی نقشه دشمنان نقش برآب شد .

 

مدیر سایت خبری - تحلیلی افتخار نیوز خاطرنشان کرد:تیزهوشی،بصیرت  و ذکاوت مقام معظم رهبری در خصوص توطئه دشمنان دین و نظام اسلامی بی نظیر است و همیشه فرمایشات و نصایح به موقع ایشان چراغ راه آینده نظام اسلامی می باشد.

 

وی تصریح کرد:در جنگ صفین وقتی که لشکر حضرت علی (ع) در حال پیروزی تاریخی بود معاویه اقدام به حیله و ترفند کرد و گفت قرآن را بر سر نیزه بزنید و بگویید ما مسلمان هستیم و پیرو قرآن و کلام خدا ،بنابراین جنگ بین ما معنا ندارد .

 

افتخاری ادامه داد:اما این ترفندی بیش نبود،زیرا معاویه از این طریق می خواست به اهدافش برسد .

 

افتخاری افزود:با نگاهی به وضعیت کنونی جهان ،دشمن و شیطان زمانه یعنی آمریکا هر روز با ترفند مختلف درصدد ضربه زدن به نظام اسلامی  می باشد.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه اگر دشمن را از در بیرون می کنی از پنجره می آید و از پنجره بیرون می کنی از دودکش می آید ،به روایتی از نهج البلاغه در این خصوص اشاره نمود و گفت:حضرت علی (ع) می فرماید" ((سخت بترس از دشمنت بعد از آنکه از درِ  صلح‌وآشتی درآمد زیرا او بوسیله‌ی صلح، نزدیک می‌شود تا از شیوه‌ی غافلگیری استفاده کند پس احتیاط و دقت را پیشه‌کن و در چنین مواردی زودباور وخوش‌گمان مباش))".

 

افتخاری افزود:با تاسی از روایت ذکر شده باید ترفندهای مختلف روباهان پیرو جوان اروپا و آمریکا را شناخت  زیرا دشمن می خواهد  از طریق دام مذاکرات هسته ای می خواهد بر امور سیاسی ،نظامی ،اقتصادی و فرهنگی جامعه ایرانی – اسلامی اشرافیت داشته باشد .

 

وی گفت: نباید در مسائل کلان کشوری با ساده اندیشی و زودباروی ،آن هم به دشمنان درجه یک کشورمان، برخورد کنیم ،باید به دشمن باور نکنیم و خوش گمان هم نباشیم .

 

این تحلیل گر سیاسی تصریح کرد:دشمن از راه دوستی بهتر می تواند به ما ضربه وارد کند تا از راه جنگ ؟! دشمن از طریق تفرقه و  ایجاد اختلاف داخلی سعی در نفوذ در صفوف نیروهای معتقد به نظام را دارد که باید مواظب باشیم .

 

 افتخاری ادامه داد:امروز مهمترین وظیفه، تلاش برای از بین بردن اختلافهای داخلی است؛سوء استفاده از نتایج مذاکرات یکی از حربه ها ست که باید این هشدار رهبر معظم انقلاب را یک هشدار واقع‌بینانه و دقیق دانست و در همه شرایط افراد بصیر جامعه نسبت به این مسئله حساس باشند.

 

وی گفت: باید مواظب تشیعی که مرکزش در لندن است باشیم که مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند:"ما تشیعی را که پایگاه و مرکز تبلیغاتش لندن است و نقش جاده صاف کن استکبار را ایفا می کند اصولاً تشیع نمی دانیم".

 

افتخاری با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران از ۳۵سال گذشته همواره هدف تهدیدها، تحریم‌ها، فشارهای امنیتی و توطئه‌های گوناگون سیاسی بوده ،افزود: ملت ایران به این فشارها عادت کرده است.

 

وی در پایان سخنان خود گفت:آمریکا هیچ بهره ای از اخلاقیات انسانی ندارد و بدون هیچ ابائی و در پوشش الفاظ زیبا و لبخند، دست به خباثت و جنایت می زند  و برای رسیدن به اهداف نامشروع خود به هیچ کشوری ز چه اسلامی و چه غیر اسلامی – رحم نمی کند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین