صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

5. تير 1394 - 15:59
کد مطلب: 65111
رئیس دادگستری شهرستان بهمئی بااشاره به موقعیت حساس قضات و کارمندان دادگستری گفت:عده ای سودجو مردم را نسبت به دستگاه قضا بدبین می کنند در صورتی که این دستگاه تحت نفوذ هیچ کسی جز خداوند نیست.
رئیس دادگستری بهمئی

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،رئیس دادگستری شهرستان بهمئی در سخنرانی پیش از خطبه امروز نماز جمعه شهر لیکک با گرامیداشت هفته قوه قضائیه ،گفت: شهید بهشتی با توجه به موقعیتی و جایگاه حساسی که داشت مورد ظلم و تهمت عده ای در کشور قرار گرفته بود که با شهادت خود خط بطلانی بر این تهمت ها کشید.

 

حجت الاسلام علی سعیدی افزود:ما نیز با تاسی از شهید بهشتی به عنوان خدمتگزاران به این نظام همیشه سعی می کنیم تا آخرین لحظاتی زندگی و تا زمانی که توفیق خدمت داشته باشیم دو رفتار برجسته شهید بهشتی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

 

وی افزود:این شهید در راه اجرای احکام الهی از هیچ موضوعی واهمه نداشت و تا آخرین نفس و قطره خون اجازه نداد هنجار شکنان به اهداف خود برسند که کارکنان و قضات دستگاه قضا اینگونه هستند.

 

سعیدی ادامه داد:همان طور که قاضی القضات ما یعنی شهید بهشتی در مظلومیت زندگی کرد ما نیز به خاطر موقعیت حساس کاری ،علت و عواملی مختلفی ما را در معرض اتهام قرار می دهد که در این راه تنها به فکر اجرای احکام الهی هستیم.

 

وی گفت: یکی از مسائلی که در دادگستری وجود دارد جهل مردم است،مردم به حقوق شرعی خود واقف نیستند و اگر در مقام شاکی به دادگاه آمدند و به نتیجه نرسیدند ،احساس می کنند اتفاقی افتاد که گاهی تهمت می زنند که یا قاضی مشکل دارد یا قانون.

 

سعیدی افزود:با توجه به جایگاه قاضی به عنوان مرجع رسیدگی به شکایات ،قاضی نمی تواند به یکی از طرفین پرونده مشاوره بدهد که اگر ما جواب ندهیم مردم خیال می کنند دادگستری پاسخ مردم را نمی دهد در صورتی که چنین مشاوره ای حرام است مگر در صورتی که پرونده در مکان دیگری خارج از نظر قاضی باشد که قصد مشاوره با  او را داشته باشیم.

 

وی با اشاره به جایگاه ویژه و حساس  قضات، گفت:قضاتی که رای صادر می کنند از افراد پاک و شریف جامعه هستند و دستگاه قضا نیز نسبت به سایر دستگاه ها پاک تر است و اظهار نظر قاضی بر اساس دلایل و قوانین است حتی اگر قاضی علم غیب هم داشته باشد نمی تواند بدون دلیل حکم صادر کند.

 

رئیس دادگستری بهمئی خاطرنشان کرد:عده ای سودجو که دنبال منافع خود هستند وقتی به منافع خود نمی رسند افکار عمومی را نسبت به دستگاه قضا بدبین می کنند و عده ای هم هستند که خود را به عنوان صاحب نفوذ در دستگاه های قضائی معرفی می کنند و از این کار سوء استفاده می کنند که بنده در روز جمعه و با زبان روزه به اسماء جلاله خداوند قسم می خورم دستگاه قضا تحت نفوذ هیچ افرادی نیست .

 

سعیدی تصریح کرد: مقامات قضایی با تمام قدرت و قاطعیت در مقابل خواسته های نامشروع می ایستند و همین جا اعلام می کنم هیچ شخصی در دستگاه قضا صاحب نفوذ نیست جز پروردگار.

 

رئیس دادگستری بهمئی در پایان سخنان خود گزارشی از میزان پرونده های یک سال گذشته در دادگستری شهرستان بهمئی برای اطلاع نمازگزاران ارائه نمود.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین