صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. ارديبهشت 1394 - 22:33
کد مطلب: 64207
رئیس دانشگاه پیام نور شهر لیکک گفت: فرهیختگان ما باید نسبت به نیازهای فرهنگی جامعه داخل و هجمه های خارجی دشمنان عیله اسلام مسئول باشند و با ارائه مدل های اسلامی از اسلام دفاع کنند.
عکس رئیس دانشگاه پیام نور لیکک

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،رئیس دانشگاه پیام نور شهر لیکک ظهر امروزدر همایش بزرگداشت هفته معلم در این دانشگاه به جایگاه و نقش برجسته شهید مرتضی مطهری پرداخت.

 

سید سجاد موسوی مطهر تصریح کرد : ترویج افراطی گری در جهان اسلام و تخریب زیر بناهای فرهنگی و اقتصادی مسلمانان از اهداف اصلی و نوین استکبار جهانی است .

 

موسوی مطهر افزود: تبلیغ چهره منفی و خشن اسلام از هجمه های جدید دشمنان ما علیه اسلام است که مسئولیت فرهیختگان ما در سطوح مختلف جامعه ما را از معلمین گرفته تا دانشگاهیان و حوزویان سنگین تر می کند.

 

وی با تبریک سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و پاسداشت مقام معلم گفت: شهید مطهری  عمر گرانبهای خویش را صرف انقلاب و تحکیم اعتقادات اسلامی کرده است و توانست با قلم توانمند خود مدل های اسلامی از قرآن و نهج البلاغه با زبانی قابل فهم به جامعه اسلامی ارائه نماید.

 

موسوی مطهر خاطرنشان کرد: شهید مطهری جهت جلوگیری از انحراف عقیدتی در جوامع اسلامی عمر خود را صرف کرد و در این راه نیز به شهادت رسید.

 

این مقام فرهنگی گفت: وظیفه جامعه علمی ما در چنین برهه ای از زمان که حداکثر هجمه ها علیه اسلام است ،رجوع به مدلها های اسلامی و اندیشه ها و آثار شهید مطهری ،شناخت نوع هجمه ،بررسی و تجزیه و تحلیل آنها و ارائه راهکار درست مقابله با آن است.

 

موسوی مطهر افزود: همانطور که مورد تاکید مقام معظم رهبری است،مسئولیت جامعه دانشگاهی ما در داخل کشور این است که با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی ،نشست و همایش  مسائل کشور را در ابعاد گوناگون بررسی کنند و برای تمامی مشکلات و معضلات مدل مناسب ارائه دهند تا ما هم خدای ناکرده به مشکلات دیگر جوامع اسلامی گرفتار نشویم.

 

رئیس دانشگاه پیام نور شهر لیکک در پایان گفت: نیاز است جهت ارتقای سطح فرهنگی و علمی جامعه و کیفی سازی مسائل فرهنگی، بودجه های بیشتری در نظر گرفته شود چرا که در این زمینه هر چه هزینه کنیم منجر به بالا رفتن بازده و کارایی جامعه علمی ما و درنهایت  توسعه کشور می شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

باسلام اوای ماغر چرا کامنت مرانزدی تو که ترسو هستی خبرنده دیگه
مخاطب ارجمند ،در انتشار کامنت ها در صورتی که کسی مورد نقد قرار می گیرد باید صاحب کامنت با نام و نام خانوادگی کامنت بگذارد ,هر چند برای مدیر سایت تشخیص نویسنده کامنتها ساده است اما جهت عدم سوء استفاده نیاز است با مشخصات حقیقی کامنت نقد بگذارید. موفق و سربلند باشید. مدیر سایت

نظرات کاربران

آخرین عناوین