صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

26. بهمن 1393 - 21:35
کد مطلب: 63321
13 دانش آموز دبستان شهید بقایی تنگ سوخته بخش دیشموک در یک فضای قدیمی و نامناسب سختی ها را برای کسب تعلیم و تربیت به جان می خرند اما گویا مسئولان آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز کهگیلویه و بویراحمد خدمت رسانی به این دانش آموزان مستعد را به فراموشی سپرده اند.
چه کسی شرایط سخت تحصیل 13 دانش آموز روستای تنگ سوخته بخش دیشموک را درک می کند؟ + تصاویر

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،  به نقل از پایگاه خبری تحلیلی کهگیلویه، در روزگاری که دانش آموزان نقاط مختلف کشور در فضایی  مناسب و هوشمندسازی شده به نام مدرسه  سال تحصیلی را آغاز و به پایان می برند 13 دانش آموز دبستان شهید بقایی در روستای تنگ سوخته بخش دیشموک در یک فضای قدیمی و نامناسب از امکانات قدیمی 15 سال قبل استفاده می کنند.

 

کلاسی درسی با سقف چوبی و پنجره ای شکسته و تخته سیاهی قدیمی که هنوز هم گچ را برتن خود احساس می کند تا به دانش آموزان معرفت، ادب و انسانیت را  بیاموزد.

 

اینجا خبری از اینترنت، آب شرب سالم، محیط مناسب برای ورزش و حتی سرویس بهداشتی مناسب نیست اما دانش آموزانی با استعداد و باانگیزه دارد که باوجود بی توجهی مسوولان به آنها با توکل برخدا برای ساخت ایرانی آباد تلاش می کنند.

 

برای بررسی مشکلات دانش اموزان این دبستان با چند نفر از آنها به گفت و گو می نشینم تا از روزهای سخت تحصیل در مدرسه ای متفاوت سخن بگویند.

 

علی که چهره ای معصومانه دارد به خبرنگار پایگاه خبری کهگیلویه می گوید : در این کلاس همیشه  در زمستان روزهای سرد و تابستان روزهای گرم و طاقت فرسایی را می گذرانیم.

 

وی از فضای کوچک و فرسوده بودن کلاس، نبود محیط مناسب برای ورزش کردن، نداشتن سرویس بهداشتی، خطرناک بودن ساختمان مدرسه، نبود وسیله گرمایشی و  منبع آب شرب را از عمده مشکلات مدرسه عنوان کرد  و خواستار تغییر آموزشگاه خود شد.
 

طاهره درحالی که در ان طرف کلاس  مشغول بازی است به جمع ما می پیوندد و می گوید: کاش کسی به مدرسه ما سر میزد و مشکلات آن را حل می کرد.

 

معاون آموزگار مدرسه روستای تنگ سوخته بخش دیشموک به خبرنگار پایگاه خبری کهگیلویه گفت: با توجه به اینکه، ساختمان آموزشگاه  قدیمی و عمر زیادی  از احداث آن می گذردمشکلات عدیده ای دارد که باید تخریب و بازسازی شود.

 

موحدی نیا با بیان اینکه ساختمان این مدرسه با کوچکترین زمین لرزه ای تخزیب خواهد شد، عمده ترین مشکلات این مدرسه را فرسودگی کلاس درس،  نبود سرویس بهداشتی و روشنایی نامناسب، نبود وسیله گرمایشی، محروم بودن از منبع آب شرب و نبود محیط مناسب برای ورزش کردن عنوان کرد.
 

 

وی بیان کرد: بیشتر اولیای دانش آموزان این آموزشگاه از افراد محروم  و مستضعف جامعه هستند و انتظار دارند که مسوولان مربوطه چاره مناسبی برای این محیط آموزشی بیاندیشند.

 

موحدی نیا اظهار کرد: باتوجه به اینکه برای بازسازی این مکان نیاز به اعتبار و زمان است از مسوولان انتظار داریم که محل تحصیل دانش آموزان را به مکان مناسب تری انتقال دهند.

 

روستای تنگ سوخته از مناطق سرحد شهر دیشموک بوده وبخش دیشموک  در فاصله 90 کیلومتری از شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه واقع است.

 

 

 

تصاویر تکمیلی: 
 

انتهای پیام :و/ا/200

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها