صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

16. بهمن 1393 - 20:04
کد مطلب: 63148
یکی از فرماندهان جوان بسیجی شهرستان بهمئی در گفت و با آوای ماغر به ویژگی ها،دستاوردها و راهکارهای حفظ انقلاب اسلامی ایران پرداخت.
 جهانگیر آشنا ,انقلاب, امام ,دهه فجر, آوای ماغر

سایت خبری آوای ماغر:به مناسبت سی ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت و گویی خواندنی با یکی از فرماندهان جوان شهرستان بهمئی داشتیم که متن آن به شرح ذیل می باشد:

 

با سلام و تبریک دهه مبارک فجر، لطفا خودتان را برای مخاطبین معرفی کنید:با سلام و عرض ادب خدمت خبرنگار آوای ماغر و مخاطبین محترم این سایت خبری،جهانگیر آشنا هستم،فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارلله شهر لیکک.

 

 در مورد انقلاب اسلامی ایران توضیح دهید؟در 22 بهمن سال 1357 انقلاب بزرگ و شکوهنمدی به رهبری امام خمینی(ره) به وقوع پیوست که با اعجازی که در آن وجود دارد جهانیان را به شگفت واداشت.

 

چه چیزی در انقلاب ایران سبب شد که جهانیان به شگفت بیاییند؟

انقلاب اسلامی ایران در زمانی رخ داد که اندیشه حاکم بر قرن بیستم یعنی اندیشه غیر دینی و سکولاریسم وقوع آن را محتمل نمی دانست .انقلابی در ایران به ثمر رسید که با توجه به دینی بودنش هیچ تشابهی با انقلابهای دیگر نداشت .انقلابی که به جرأت می توان گفت مهم ترین و بزرگترین حرکت اسلامی و جنبش انقلابی در تاریخ اسلام و در زمان غیب حضرت ولی عصر(عج) است .

 

انقلاب اسلامی ایران چه اهمیتی دارد؟

اهمیت این انقلاب را با یکی از فرمایشات امام خمینی بیان کنم که فرمودند : اهمیت انقلاب شکوهمند اسلامی که دستاورد میلیونها انسان ارزشمند و هزاران شهید جاوید آن و آسیب دیدگان عزیز، این شهیدان زنده است و مورد امید میلیونها مسلمانان و مستضعفان جهان است، به قدری است که ارزیابی آن از عهده قلم و بیان والاتر و برتر است.

 

چه لزومی وجود دارد که ما انقلاب اسلامی ایران را بشناسیم و به دیگران معرفی کنیم؟

گاهی شخصی یا جامعه ای دستاوردهایی دارد که به همان میزان که برای جمع آوری آنها زحمت کشید ،باید به میزانی چند برابر ان برای حفظ آنها تلاش کند که انقلاب ما از این دستاوردهاست؛انقلاب اسلامی ایران برای رسیدن به پیروزی فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشت اما حفظ و نگهداری از دستاوردهای چنین انقلابی و استمرار آن به مراتب دشوار است.

 

برای حفظ دستاورهای انقلاب چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟ برای حفظ دستاورهای انقلاب  نیاز به شناخت،هوشیاری،مقاومت ،تلاش و همت داریم ،خطر سهل انگاری نسبت به حفظ دستاوردها چنان عظیم و غیرقابل جبران است که امام راحل(ره) در یکی از سخنرانی های خود در سال 59 فرمود:"چرا مسلمین ساکتند و توجه ندارند که اگر جمهوری اسلامی در ایران – خدای ناخواسته – شکست بخورد ،اسلام شکست خورده است"(صحیفه نور،جلد 13،صفحه 342)

 

انقلاب ایران  چه ویژگی های بارزی دارد ؟

انقلاب ایران ویژگی های منحصر به فردی دارد که وجه تمایز آن با سایر انقلاب های جهان است ،از اهم این ویژگی ها  می توان به دینی و اسلامی بودن،مردمی بودن،مستقل بودن،سازش ناپذیری،فرهنگی و معنوی،وحدت و یکپارچگی،داشتن رهبری شایسته نام برد.

 

انقلاب اسلامی ایران چه دستاوردهایی برای مردم داشت؟

در حوزه های مختلف کشور ما شاهد دستاوردهای عظیمی هستیم که دستاوردهای محسوس را در حوزه قانون گذاری ، قضایی، دین و فرهنگ، مسائل اجتماعی و نظامی می توان به وضوح مشاهده نمود.

 

برای مخاطبین از دستاوردهای فرهنگی انقلاب کمی توضیح دهید؟

حاکمیت یافتن فقه و فقاهت در شئون مختلف زندگی اجتماعی،رهبری و حاکمیت ولایت فقیه،ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه،خودباوری فرهنگی،استقلال فرهنگی،گسترش فرهنگ قرآنی،ایجاد و تقویت روحیه معنویت،ایثار و شهادت طلبی،توسعه و تقویت فرهنگ نماز و نماز جماعت، توسعه کمی و کیفی مساجد،احیای نماز جمعه،احیای امر به معروف و نهی از منکر،تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی ایران از مهم ترین دستاوردهای فرهنگی این انقلاب سراسر نور هستند.

 

کلام آخر؟مردم باید قدر نعمت انقلاب اسلامی ایران را بدانند و از دستاوردهایی که هزاران فرزند این مرز و بوم برای کسبشان از خون خود گذشتند پاسداری و صیانت کنند.

 

با تشکر از جنابعالی که وقت عزیرتان را در اختیار این سایت خبری قرار دادی؟

متشکر ،بنده هم از دست اندر کاران و خبرنگاران زحمت کش سایت خبری آوای ماغر که در راه افزایش آگاهی مردم از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به صورت شبانه روز تلاش می کنند، تقدیر و تشکر می کنم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

دمت گرم حاج اشنا
ممنون ازبیانات خوب وبه موقع اقای اشنا....امیدوارم توعرصه خدمت همیشه موفق باشی.

نظرات کاربران

آخرین عناوین