صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

1. بهمن 1393 - 1:49
کد مطلب: 62826
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ترور معلمان و علما نشانه از شکست و ضعف قدرت های استکباری دارد.
سردار نقدی

 آوای ماغر:به نقل از عصر هامون، صبح امروز 30دی همزمان با سالگرد شهادت شهید مولوی جنگی زهی یادواره این شهید بزرگوار  با حضور سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین، آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان، مولوی سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان، سران طوایف و ریش سفیدان استان و با حضور مردم در شهرستان سرباز آغاز شد.

شهید جنگی زهی عنصری حیات بخش در مقابل اسلام آمریکایی است

سردار محمد رضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در یادواره شهید جنگی زهی گفت: شهید مصطفی جنگی زهی از منادیان فعال وحدت شیعی و سنی در جنوب شرق بود؛ وی عنصری حیات بخش در مقابل اسلام آمریکایی است.

وی اظهار داشت: شهید مصطفی جنگی زهی از منادیان فعال وحدت شیعی و سنی در جنوب شرق بود و تنها راه حفظ وحدت در سیستان و بلوچستان را اطاعت کامل از رهبری می‌دانست.

سردار نقدی تقویت وحدت بین مسلمانان را از اولویتها خواند و با یادآوری نقشه دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه بین آنها افزود: امریکا و انگلیس و صهیونیسم برای شکستن وحدت مسلمین هزینه های زیادی را صرف می کنند.

وی شهید جنگی زهی را نماد جهاد خواند و  بیان داشت: روحیه پیروی از اولی الامر،  ولایت و روحیه بصیر این شهید باعث شد تا خداوند ایشان را برای شهادت بپذیرد.

سردار نقدی به اولین دیدار خود با این شهید گریز زد و گفت: در  دیداری که با شهید جنگی زهی داشتم  چنان کوبنده از وحدت و ولایت صحبت می کردند که شیرین ترین و به یاد ماندنی ترین دیدار در ذهن من شد.

وی جسارت و شهامت این شهید را ستودنی برشمرد و افزود: شهید جنگی زهی علیه استکبار صحبت می کرد چنان که پایگاههای جاسوسی آمریکا و انگلیس افرادی را برای ترور وی آموزش دادند و ایشان را به رگبار گلوله بستند.

وی شهید جنگی زهی را نماد دو عنصر حیات بخش وحدت و جهاد خواند که امروز مقابل اسلام انگلیسی و اسلام آمریکایی جلوه نمایی می کند.

این یادواره سومین سالگرد شهادت بزرگترین و فاخرترین مولوی روحانی شاخص استان است که امروز در سالن 9 دی سرباز برگزار شد.

ترور معلمان و علما نشانه ضعف دشمنان است/پیام شهید جنگی زهی وحدت و استقامت در برابر استکبار بود

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور سردار محمد رضا نقدی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون با بیان اینکه پیام شهید جنگی زهی وحدت، مودت و صمیمیت بین مسلمانان بود، اظهار داشت: پایگاه های تروریستی آمریکا با تجهیز نیرو همواره سعی کرده اند که انسان های بصیر، آگاه، مومن و پایبند به ولایت و وحدت که اقدام به روشنگری و ایجاد وحدت بین مسلمانان می کنند را از بین ببرند که همواره در این مسیر با شکست مواجه بوده اند.

وی ادامه داد: ترور شهید جنگی زهی باعث شد صدای ایشان که قبل از شهادت شان تنها در این گوشه مرزی کشور بود، رساتر شود و امروز در هر جای ایران عکس این مولوی عزیز نصب است و تمام مجاهدان امت اسلام او را بشناسند و به راه او اقتدا کرده اند.

سردار نقدی با بیان اینکه صحبت از ایادی و استکبار در شهر هایی چون تهران که در مرکز کشور است کار سختی نیست، بیان کرد: شهید جنگی زهی در نزدیکی مرزی که سرویس های اطلاعاتی آمریکا در حال آموزش و ساماندهی تروریست ها بودند با صدای بلند و رسا علیه صهیونیست ها و استکبار و وحدت که خاری در چشم دشمنان است، فریاد می زد و عاشقانه تا آخرین لحظات دست از تلاش بر نداشت و حرفش را با اخلاص بیان کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور تواضع، خضوع، پایبندی به ولایت و استقامت در مقابل زورگوهای بین المللی را از خصوصیات و سیره شهید جنگی زهی خواند و گفت: پیام شهید جنگی زهی پیام وحدت، صمیمیت،مودت بین مسلمان ها، استمرار جهاد و استقامت در برابر استکبار ، استمرار وحدت و همدلی است و همواره در همه خطبه های نماز های جمعه اش تبلور می کرد که امیدواریم این یادواره فرصتی برای میثاق مجدد با این شهید بزگوار و دیگر شهدای این منطقه که مسیر وحدت و بصیرت و استقامت در مقابل استکبار را ادامه دادند، باشد.

سردار نقدی با بیان اینکه پیروزی مسلمانان نزدیک است، تصریح کرد: امروز صهیونیست ها در محاصره و وحشت زده هستند اسلام به یمن خون شهدای بزرگوار به سرعت در حال پیشروی در دنیا است و به زودی اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.

وی ادامه داد: شیعه و سنی دست در دست هم با مودت و ایستادگی در مقابل استکبار این راه ادامه دهند و قطعا جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال خواهد داشت.

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور در خصوص وضعیت امنیت در سیستان وبلوچستان گفت: خوشبختانه امنیت خوبی در سیستان و بلوچستان وجود دارد و ترور معلم ها و علما نشان از شکست و ضعف قدرت های استکباری دارد که معلم بی گناهی که نزدیکی صفر مرزی مشغول به کار است را ترور می نماید.

وی با بیان اینکه حرکت های تروریستی ریشه ای در ملت ما ندارد، اظهار داشت: دشمن از وحدت و یکپارچگی ملت ایران می ترسد و همواره به دنبال کسانی است که ندای وحدت سر میدهند لذا دست به چنین اقداماتی می زنند.

سردار نقدی در پایان با بیان اینکه خون شهید جنگی زهی باعث بیداری در منطقه شد و وحدت و صمیمیت را بیشتر کرد، افزود: ما از مردم خوب شهرستان سرباز که چنین شهید بزرگواری را در دل خودشان پروراندند و تقدیم اسلام کردند سپاسگزاریم چرا که این خون ها ملت را بیدارتر و دل ها را با هم صمیمی تر می کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین